Optoelektronický snímač BOS 18M

Nejlepší ve své třídě – pro maximální přesnost: nyní jako kompletní produktová řada s červeným a infračerveným světlem

Ještě flexibilnější řešení různorodých požadavků na aplikace

Kompletní produktová řada nyní umožňuje snadněji splnit široké spektrum náročných aplikačních požadavků, díky vlastnostem, které nová řada přináší jako velký dosah, přesné spínání a vynikající opakovatelnost. Kabely a držáky jsou pro všechny varianty totožné a nabízejí úsporu času a nákladů.

Pro drsné podmínky

Kovové pouzdro činí snímače BOS 18M obzvlášť odolnými. S využitím jasně viditelného červeného světelného bodu lze provést zapolohování snadno a rychle. V případě prostředí s nepříznivými podmínkami přináší řešení provedení s infračerveným světlem, které zajišťuje požadovanou funkční spolehlivost. Díky těmto přednostem jsou všechny objekty vždy správně detekovány, a to i na velkou vzdálenost.

Mnoho různých provedení

Ať se jedná o difusní snímače, reflexní nebo jednocestné optické závory, všechny varianty existují s červeným nebo infračerveným světlem. Pro high-end i standardní aplikace. S nebo bez možnosti nastavení.

Červené světlo – volnost při nastavení

Způsob nastavení si může zvolit uživatel zcela podle svých představ, protože snímače BOS 18M s červeným světlem jsou dostupné jak s tlačítkem Teach-In tak s robustním potenciometrem. Dobře viditelný světelný bod se dá rychle a přesně zapolohovat dokonce i za intenzivního denního světla. Využijte spolehlivou technologii se snadnou manipulací pro Vaše projekty.

Další výhody

U variant s tlačítkem Teach-In mají uživatelé k dispozici také patentovaný diagnostický systém Dynamic Sensor Control (DSC), a mohou tak na znečištění snímače nebo chybné funkce ihned reagovat. Nepoužíváte-li DSC, existují jako alternativa také snímače se samostatným chybovým výstupem.

Infračervené světlo – neviditelné a výkonné

Jsou-li snímače vystaveny externímu znečištění nebo viditelné červené světlo v aplikaci ruší, je ideální využít infračervené světlo. I v prašném a znečištěném prostředí jsou objekty bezpečně rozpoznány. S mimořádně výkonnou verzí jednocestné optické závory můžete detekovat objekty dokonce v rozsahu až 100 metrů. Špičkové parametry nabízí excelentní funkční spolehlivost.

GlobalProx – solidní, ale přesto ekonomické

Pro standardní aplikace jsou Vám k dispozici snímače s pevně nastaveným dosahem – jak s červeným, tak s infračerveným světlem. Naše solidní a ekonomicky výhodná řada BOS 18M-GlobalProx nabízí provedení „plug and play“, takže se čas s uvedením do provozu sníží na minimum a případné nežádoucí přenastavení není možné.

Přehled Vašich výhod


Červené světlo

  • rychlé, jednoduché a přesné seřízení díky jasně viditelnému světlu
  • jednoduchá kontrola funkce v aplikaci
  • velký dosah, přesné spínání

Infračervené světlo

  • bezpečné rozpoznání objektů i v obtížných podmínkách
  • osoby nejsou drážděny, protože světlo je neviditelné
  • mimořádně velký dosah, extrémní odolnost proti znečištění

  • jednoduchá instalace typu „plug and play“
  • kvalita za příznivou cenu
  • rychlá výměna snímače, bezpečná manipulace

Použití optoelektronického snímače BOS 18M


Potřebujete naší pomoc?

Potřebujete technickou radu? Kontaktujte nás prosím zde

Pro jiné dotazy využijte prosím náš formulář