IO-Link rozbočovače pro snímače s volitelným zapsáním kódu

Jednoduchá manipulace – nižší náklady – univerzální použití

Kódovatelné IO-Link rozbočovače pro snímače od společnosti Balluff jsou na trhu novinkou. Uživatel na ně může zapsat jakákoliv identifikační data a dle potřeby je později vyčítat. Proto jsou cenově velmi výhodné, jde-li např. o kódování nástrojů. Mimo to jejich použití je velmi snadné.

Jako rozhraní pro výměnné nástroje nabízejí jasně vyčíslitelný výhody:

 • rychlé, spolehlivé změny formátu:
  neboť rozbočovač a data jsou jednoduše vyměněna společně s nástrojem a informace je přímo předána přes IO-Link na řídicí jednotku, tak aby byla zajištěna nepřetržitá kontrola procesu.
 • rychlá, ekonomická instalace:
  komplikované, více žilové kabely již nejsou potřeba. Stačí totiž jednoduché nestíněné tří žilové kabely. Instalace je proto nejen velice rychlá, ale je také velmi levná.
 • rychlé nastavení:
  díky jednoduchému kódování z řídicí jednotky jsou nové nástroje připraveny prakticky okamžitě.

Další výhody

 • Rozbočovače pro snímače s krytím IP 67 jsou univerzálně použitelné.
 • Podle typu zařízení máte k dispozici 6 vstupů se sledováním jednotlivých kanálů nebo se u každého jednotlivého ze 16 kanálů můžete rozhodnout, zda jej chcete použít jako vstup nebo výstup. Podrobné výsledky o stavech jako např. týkající se přetížení, zkratu nebo přetržení kabelu jsou tak k dispozici ihned, takže v případě výpadku můžete rychle zareagovat, a snížit tak prostoje výroby.
 • Díky přehlednému LED displeji je možné snadno monitorovat stavy napájení a funkcí. Nastavování, údržba, ale i prostoje jsou kratší a rychlejší.

Kódovatelné rozbočovače pro snímače proto znamenají nejen nižší náklady, menší náročnost a redukci prostojů, ale zajišťují především zvýšení efektivity.

Použití IO-Link rozbočovačů pro snímače s volitelným zapsáním kódu


Potřebujete naší pomoc?

Potřebujete technickou radu? Kontaktujte nás prosím zde

Pro jiné dotazy využijte prosím náš formulář