Snímače pro upínací techniku

Lineární polohování s vysokým rozlišením

Funkce

Indukční polohovací systém BIP s absolutním měřicím principem a vynikajícím rozlišením až 14 µm sleduje upínací dráhy spolehlivě a jednoduše. Bezkontaktně a spolehlivě je možné snímat polohu kovového cíle na dráze až 40 mm, přičemž cílem pro snímání může být i ocelový disk. Nakloněná rovina se tedy stává zbytečnou. Přitom jeho vysoká přesnost opakování zajišťuje optimální kvalitu procesu. Umožňuje instalaci ve stísněném prostoru a nabízí možnost snímání i při teplotách až do 85 °C. Navíc jeho technologie feritového jádra jej činí necitlivým vůči montážnímu okolí.

Další plus: snadné nastavení

BIP se integruje do vřeten a upínacích zařízení velice jednoduše. Odpadá složité mechanické seřizování. Neboť jednoduchým stiskem tlačítka na snímači se přímo na místě provede nastavení, takže potřebná měřicí dráha může být optimálně přizpůsobena aplikaci. Ve variantě IO-Link je to samozřejmě možné i z řídicí jednotky.

Aplikace

Hlavní oblastí použití indukčního polohovacího systému BIP je sledování hnacích vřeten a upínacích zařízení. Polohovací snímače lze navíc ve strojírenské oblasti doporučit pro mnoho dalších aplikací s lineárními pohyby, např. hloubku vysekávání, polohy drapáku, polohy válců, ventilů apod.

Souhrn vašich výhod

  • absolutní měřicí princip s analogovým zpětnou vazbou
  • standardní výstup 0–10 V nebo IO-Link
  • vysoká přesnost opakování pro optimální kvalitu procesu
  • dobrá linearita a velký teplotní rozsah
  • programovatelný měřicí rozsah: jeden snímač je vhodný pro více modelů stroje. Jeden stisk tlačítka nahrazuje mechanické seřizování.

Potřebujete naší pomoc?

Potřebujete technickou radu? Kontaktujte nás prosím zde

Pro jiné dotazy využijte prosím náš formulář