Sběrnicové moduly

Nová generace s mimořádnými možnostmi parametrizace a diagnostiky

Pro dokonalé připojení snímačů a aktorů vyvinula společnost Balluff moduly polní sběrnice, které svými funkcemi a praktičností nechávají běžné typy daleko za sebou. Tato nová generace ve spolehlivém designu s krytím IP-67 a plně zalitém pouzdře se vyznačuje excelentními možnostmi parametrizace a diagnostiky, kterou lze provádět pomocí displeje, LED a integrovaného webového serveru.

Displej s jedinečnými funkcemi

Na displeji lze vyvolat všechny informace podstatné pro inicializaci a údržbu sítí strojů. Ty se dají díky dobře čitelnému zobrazení v nešifrovaném textu snadno přečíst, takže se minimalizují chyby při odečítání s případnými dalekosáhlými následky. Jeho jednoduchá obsluha – bez dalších nástrojů – zajišťuje vysoký komfort obsluhy. A díky jeho průkopnickým funkcím jsou tyto moduly polní sběrnice jedinečné:

 • Zadání adresy modulu
  Moduly polní sběrnice jako např. Profibus nebo Devicenet se adresují pomocí tlačítek.
 • IP adresy ethernetových modulů mohou být pohodlně nastaveny.
  Namísto šroubováku se zde adresování provádí stisknutím tlačítek. Tak lze zadání zkontrolovat přímo na displeji, takže se zdroje chyb výrazně redukují. Jednoduchá manipulace snižuje prostoje, a slouží tak vyšší produktivitě. Přenosová rychlost pro Profibus a Devicenet se rovněž nastavuje jednoduše.
 • Lze připojit více typů zařízení
  Protože displej může zobrazit více než dvě číselné řady, výrazně se rozšiřuje spektrum připojitelných typů, takže budete při použití přístrojů výrazně flexibilnější.
 • Funkce zámku: externí uzamčení řídicí jednotkou
  Možnost uzamknout externě displej řídicí jednotkou poskytuje zvýšenou ochranu proti manipulaci. Neautorizované osoby k němu nemají přístup, a prostoje se tak výrazně snižují. Samozřejmě je i nyní ještě aktivována funkce zobrazení, takže si můžete všechna data kdykoli prohlédnout.
 • Multi-informační displej
  Zobrazuje se verze hardwaru a softwaru, takže jsou k dispozici vždy všechna data a při aktualizacích jsou dostupná. To zjednodušuje Vaši údržbu a zaručuje Vám ten nejlepší servis.

LED diody – mnohem více než jen chytrý design

 • Diagnostické funkce
  Balluff moduly polní sběrnice disponují dvěma LED diodami.
 • Volně volitelné události
  Z řídicí jednotky může uživatel přiřadit tři různé barevné hodnoty volně volitelným událostem, takže funkci může přizpůsobit svým individuálním požadavkům.

Integrovaný webový server

Ve všech ethernetových/IP a Profinet modulech je implementován integrovaný webový server jako diagnostický a parametrizační nástroj. Jednoduchým prohlížečem, tedy bez speciálního softwaru, lze vizualizovat stavy modulů na počítači, které je možné díky dodatečně uloženým informacím také rychleji řešit. Zobrazení 1:1 navíc zajišťuje lepší transparentnost.

Struktura liniové topologie

Naše moduly polní sběrnice zjednodušují budování sítě, protože mají k dispozici integrovaný 2-portový přepínač. Tak můžete být spojeni v liniové topologii bez použití drahého externího přepínače přímo s řídicí jednotkou. Mimochodem díky tomu jsou cenově přijatelnou alternativou k hvězdicové topologii, která vyžaduje náročnější instalaci.

Potřebujete naší pomoc?

Potřebujete technickou radu? Kontaktujte nás prosím zde

Pro jiné dotazy využijte prosím náš formulář