Ultrazvukové snímače

Univerzálně použitelné k měření vzdálenosti a zjišťování polohy

Nezávislé na barvě a povrchové úpravě
BUS ultrazvukové snímače se výborně hodí k měření vzdálenosti nebo ke snímání hladin granulátu, kapalin a práškových médií. Bezkontaktně měří úrovně naplnění, výšky nebo průvěs, kontrolují přítomnost a počítají objekty.

Jako univerzálně použitelné pracují nezávisle na barvě a povrchové úpravě. Neovlivňují je ani transparentní objekty se silnou odrazivostí.

Ultrazvukové snímače jsou přesnými univerzály a doporučují se do náročných prostředí, protože prach, nečistoty ani mlha pro ně nepředstavují žádný problém.

Větší rozsah snímání – velká přesnost
Rozsah snímání sahá od 20 mm až po 8 m, takže ani větší vzdálenost objektů nepředstavuje žádný problém. Maximální přesnost zajistí jejich vysoké rozlišení a malé slepé zóny. Ultrazvukové snímače navíc nabízejí vynikající potlačení pozadí, protože jejich princip měření spočívá v době trvání zvuku a intenzita nehraje roli. Díky integrované synchronizaci se vzájemně neovlivňují.

Spínací a analogové varianty
Naše BUS ultrazvukové snímače se rozlišují podle výstupního signálu. Každá řada snímačů je k dispozici ve spínacím nebo analogovém provedení, přičemž všechny analogové verze mohou být dodány s proudovým nebo napěťovým výstupem (0–10 V, příp. 4–20 mA). Spínací varianty se hodí pro všechna řízení.

Zvláštní vlastnost: Snímač BUS M30 zahrnuje varianty se dvěma spínacími výstupy, spínacím a analogovým výstupem a dvěma spínacími výstupy a analogovým výstupem, takže snímač může převzít funkci ostatních snímačů.

Snadné uvedení do provozu v různých sítích
Díky svému provoznímu napětí jsou snímače BUS vhodné pro různé napěťové sítě. Jejich uvedení do provozu je snadné a rychlé. Kvádrová, válcová nebo úhlová provedení nabízí větší konstrukční volnost.

Příklad použití

Provedení

BUS M30 s displejem. Pohodlná obsluha umožňuje jednoduché kontroly

  • pět rozsahů snímání od 30 mm do 8 m
  • rozlišení 0,025 až 0,18 mm

Ultrazvukový snímač BUS M30 v kovovém pouzdře lze snadno obsluhovat díky displeji. Během provozu se zde zobrazují všechny naměřené hodnoty.

BUS 18M s IO-Link – také ve verzi s 90° úhlovou hlavou. Nabízí flexibilní montáž a rychlou instalaci

  • čtyři rozsahy snímání od 20 mm do 1,3 m
  • rozlišení 0,069 až 0,10 mm

Snímač BUS 18M v kompaktním pouzdře nebo s 90° úhlovou hlavou lze montovat velmi flexibilně, protože 90° úhlová hlava se hodí téměř všude.

Rozhraní IO-Link umožňuje jednoduchou instalaci, trvalou diagnostiku a centrální nastavení prostřednictvím řízení.

BUS R06K v kompaktním kvádrovém pouzdře. Při nedostatku místa, pro dynamické aplikace

  • pět rozsahů snímání od 20 mm do 1 m
  • rozlišení 0,08 mm

Malý ultrazvukový snímač BUS R06K v kvádrovém pouzdře (20 x 32 x 12 mm) se doporučuje do stísněných prostor. Verze s vysokou spínací frekvencí až 125 Hz poskytují spolehlivé výsledky právě v dynamických aplikacích.

Potřebujete naší pomoc?

Potřebujete technickou radu? Kontaktujte nás prosím zde

Pro jiné dotazy využijte prosím náš formulář