mini.s – kompaktní a výkonné mini snímače

Široký výběr z různých provedení umožňuje ještě větší aplikační nasazení

Malé pouzdro, malá hmotnost a přesto nejvyšší přesnost spínání? Tyto požadavky průmyslové automatizace splňují Balluff mini snímače. Díky kompaktnímu provedení a špičkovému výkonu nabízí velkou konstrukční volnost a mnohem více možností aplikace. Uživatelé tak mají k dispozici značnou flexibilitu.

Balluff nabízí miniaturní snímače všech provedení:
indukční, optoelektronické, magnetické, kapacitní a ultrazvukové snímače. Balluff také nabízí v miniaturních provedeních indukční vazební členy, polní sběrnicové moduly a RFID – výkonné a kompaktní pro každou snímačovou technologii.

Nová kompaktní konstrukce

Miniaturní laserová reflexní optická závora BOS Q08 – nejmenší laser své třídy

Nejmenší laser své třídy poskytuje přesné spínací reakce, které zaručují přesné polohování při velkých rychlostech. Výborně se hodí pro snímání malých částí s velikostí až do 0,3 mm. Jeho nízká hmotnost jej předurčuje pro aplikace typu „Pick-and-Place“ a pro miniaturní robotická chapadla. Dokonale se hodí také pro tzv. „snímání se za roh“.

V kovovém pouzdře s krytím IP 67

Miniaturní laserová reflexní optická závora má kompaktní robustní kovové pouzdro s krytím IP 67 a je navržena do drsného průmyslového prostředí.

Částečně vestavná montáž

Kompaktní pouzdro s malými rozměry umožňují jednoduchou integraci v prostorově náročných aplikacích. Periskopová konstrukce s malou optickou plochou umožňuje nejrůznější použití, např. částečně vestavnou a procesně orientovanou montáž. Pro bezchybnou detekci objektů totiž stačí pouze, pokud je viditelná snímací část (hlava) snímače.

Příklad použití

 

Indukční mini-snímač BES R04KC – v kovovém pouzdře!

Malý – přesný – robustní

Řada indukčních snímačů BES R04KC zaujme především svojí spolehlivostí a opakovatelností. Pro aplikace, které jsou zvlášť mechanicky náročné, se nyní nabízí v robustním kovovém pouzdře.

Robustní kovové pouzdro a aktivní plocha snímače s keramickým povlakem činí tento mini-snímač ideální pro prostředí, v nichž dochází k mechanickým nárazům, otřesům a vyskytují se zde odletující jiskry. Výborně se tak hodí zvláště pro použití na strojích pro zpracování plechu a v podobných aplikacích. Přímo v místě akce, poskytuje přesné výsledky.

Díky malým rozměrům je možné snímač bezpečně namontovat v prostorově náročných podmínkách.

Přehled Vašich výhod

  • Robustní kovové pouzdro a aktivní plocha snímače s keramickým povlakem
  • Bezpečné upevnění šroubem M3
  • Jednoduchá instalace
  • Vestavná montáž
  • Provedení s kabelem nebo pigtailem
  • PNP rozpínací/spínací, NPN rozpínací/spínací

Příklad použití

 

 

Potřebujete naší pomoc?

Potřebujete technickou radu? Kontaktujte nás prosím zde

Pro jiné dotazy využijte prosím náš formulář