Dohledatelnost ve výrobě

Zlepšení výrobních procesů pomocí průmyslové identifikace

Traceability Industrial RFID Application

Optimalizované výrobní procesy vyžadují transparentnost.

Narůstající konkurenční tlak a stále přísnější předpisy vyžadují optimalizované výrobní procesy. K tomu potřebujete větší transparentnost, která zaručuje dohledatelnost ve výrobě.

Co je to dohledatelnost

Dohledatelnost znamená, že lze určit a sledovat každý krok výrobního řetězce. Přitom je automaticky dokumentovaný průběh výrobní historie všech hotových dílů a všech použitých materiálů a provozních prostředků – s časem, místem. Všechny informace jsou k dispozici v reálném čase. To umožňuje provádět opravy už v průběhu procesu. Dohledatelnost přináší maximální transparentnost do výroby a zajišťuje celkovou kvalitu.

Proč dohledatelnost
Dohledatelnost zajišťuje štíhlý výrobní proces, zjednodušuje dodávky Just-in-Time, podporuje právní jistotu, zaručuje kvalitu výrobku. S pozitivními výsledky:

 • etablování řízení kvality
 • dodržování právních předpisů
 • omezení svolávacích akcí, a pokud k nim dojde, jejich správné řízení
 • snížení nákladů
 • vyšší spokojenost zákazníka
 • nárůst produktivity
 • zlepšení výnosů

Nejdůležitější oblasti použití

 • sledování majetku – v celém provozu
 • elektronický Kanban – kontrola toku materiálu
 • výrobní kontrola (WIP) – montážní procesy
 • Intralogistik – vnitropodnikový tok materiálu

Jak funguje dohledatelnost

Dohledatelnost je zajištěna průmyslovou identifikací. Neboť průmyslová identifikace ve výrobě zaznamenává průběh v celých dávkách a díky tomu jsou zpětně dohledatelné všechny údaje. Údaje o kvalitě a výrobku jsou přitom snímány prostřednictvím čárových kódů a RFID přímo na objektu: na obrobku, na držáku obrobku nebo provozním prostředku. To se děje v průběhu procesu, takže údaje jsou kdykoliv k dispozici. V reálném čase i po letech, neboť je zajištěna spolehlivá dokumentace.

Rozsáhlé know-how zajišťuje individuální řešení dohledatelnosti.

Společnost Balluff disponuje celou řadou průmyslových identifikací: LF-RFID, HF-RFID a UHF-RFID a stacionární čtečky čárových kódů. Dále je k dispozici velký počet různých komponent, které lze variabilně kombinovat. Díky tomu může společnost Balluff nabídnout dohledatelnost na nejvyšší technologické úrovni.

S více než 25-ti letými zkušenostmi v oblasti průmyslové identifikace je společnost Balluff kompetentním partnerem ve všech výrobních oblastech. Už dlouhá léta úspěšně spolupracujeme se systémovými integrátory. Proto máme individuální řešení, která jsou přizpůsobená požadavkům uživatelů.

E-Kanban pracuje s čárovými kódy nebo datovými nosiči RFID. Díky plně automatizovanému identifikačnímu procesu je sledování rychlejší a jsou omezené zásahy uživatele.

Přehled technologie sledování

 Přehled sledovatelnosti pomocí RFID

Low Frequency (LF)
BIS C, BIS L, BIS V

High Frequency (HF)
BIS M, BIS V

Ultra High Frequency (UHF) BIS U

Barcode Identification
BVS Vision Sensor and ID Handhelds

Přehled produktů a PDF brožury

Přehled průmyslových RFID systémů

Potřebujete naší pomoc?

Potřebujete technickou radu? Kontaktujte nás prosím zde

Pro jiné dotazy využijte prosím náš formulář