8násobný modul IO-Link master

Průchodná komunikace šetří náklady

Moduly Profinet a Ethernet/IP s osmi porty IO-Link

Pro připojení 136 vstupů/výstupů bylo dosud zapotřebí nasadit alespoň devět modulů průmyslové sběrnice. Teď k tomu stačí jediný modul Profinet, příp. Ethernet/IP.

Řešení Balluff IO-Link šetří hotovost

Ve spojení s cenově výhodnými rozbočovači snímačů/ovladačů od firmy Balluff lze nyní nanejvýš efektivně zpracovávat až 136 vstupních/výstupních signálů. Oproti standardním modulům průmyslové sběrnice se tak dosahuje úspory nákladů na jeden vstup/výstup 15 až 20 %. Když k tomu připočítáte úsporu za datové a napájecí kabely průmyslové sběrnice, dostanete se dokonce na 30 až 40 %.

Pro připojení rozbočovače snímačů/ovladačů stačí levný standardní kabel M12 BCC. Pak už k tomu potřebujete jen adresy sběrnice až pro osm rozbočovačů snímačů/ovladačů, aby se jejich signály mohly variabilně sbírat na vzdálenost 20 m. Tím se dosahuje mimořádné efektivnosti.

136 vstupů/výstupů na jednom modulu

1 000 úloh – jeden modul

S využitím systému IO-Link mohou moduly Profinet, příp. Ethernet/IP, vyhovět libovolnému zadání zahrnujícímu měření dráhy, detekci objektů, identifikaci, fluidní senzoriku a měření teploty a tlaku.

Systém IO-Link přináší výhody pro instalaci: nejen u standardní senzoriky, ale i u inteligentních přístrojů. Ty se totiž dají připojit přes stejné rozhraní. Tento modul tak nabízí jednotné rozhraní jak na úrovni signalizace, tak na úrovni řízení.

Při instalacích inteligentních přístrojů v terénu často vznikají vysoké náklady, protože se v systému řízení používají stíněné kabely a inteligentní karty rozhraní, například analogové. Systém IO-Link nejen učinil často chybové analogové vstupy nadbytečnými, ale snížil i náklady na kabeláž, kontroly a hardware. Celý systém se totiž, díky jednoduchému propojení nestíněnými levnými kabely M12, které funguje na principu „zasuň a spusť“ (Plug-and-Play), rychle a bezpečně uvádí do provozu.

Potřebujete naší pomoc?

Potřebujete technickou radu? Kontaktujte nás prosím zde

Pro jiné dotazy využijte prosím náš formulář