Magneticky kódované systémy měření dráhy a úhlu BML

Přesnost pro rychlé aplikace

Magneticky kódované systémy měření dráhy a úhlu BML přesvědčují v rychlých aplikacích, v nichž je nepostradatelná přesnost. Systémy

  • kontrolují polohu saní u lineárních pohonů
  • polohují obráběcí jednotky, jako jsou laserové řezače nebo řezače s vodním paprskem, nebo
  • kontrolují otáčky a polohu na rotačních pohonech

Optimální jsou jako systémy zpětné vazby v elektrických hnacích osách, protože systémy měření dráhy v reálném čase BML poskytují informace o poloze v rámci mikrosekund.

Přehled nejdůležitějších vlastností

Pro průmyslové použití – v drsných podmínkách
Tyto neopotřebovatelné systémy se doporučují pro extrémní podmínky. Jsou odolné proti nárazům a vibracím, vůči znečistění i elektrickým rušivým polím.

Delší životnost

Použití systémů s dlouhodobě stabilními měřicími tělesy omezuje prostoje a servisní zásahy. Nejsou nutné drahé kryty náročné na servis a omezující rychlost.

Absolutní, přírůstkové a schopné měření v reálném čase

Magneticky kódované systémy měření dráhy a úhlu BML s absolutním či přírůstkovým výstupním signálem nabízejí potřebnou přesnost pro měření dráhy a úhlu nebo pro dynamické, přesné zjišťování rychlosti a otáček. Systémy pro měření v reálném čase podporují vysoký počet taktů.

S vysokým rozlišením, velmi přesné a superrychlé

Bezdotykové, robustní měřicí systémy odolné proti znečištění mají vysoké rozlišení, jsou vysoce přesné a superrychlé. Proto umožňují absolutní měření pojezdových rychlostí do 10 m/s a systémy přírůstkového měření do 20 m/s.

Dlouhodobě stabilní díky systému Permagnet®

Jejich nejvyšší přesnost je dána systémem Permagnet® vyvinutým společností Balluff. Přesnost a dlouhodobá stabilita měřicích těles kódovaných touto technologií jsou nedostižné.

Lineární a rotační

Měřicí systémy s magnetickou páskou jsou tvořeny snímací hlavou, měřicím tělesem pro lineární nebo rotační měření a příslušenstvím.

Flexibilní použitelnost

Díky provedení pro dlouhé měřicí dráhy a minikonstrukce jsou systémy pružně použitelné. Nanejvýš malé rozměry s bezkonkurenčně malou snímací hlavou lze perfektně integrovat i ve stísněných prostorových podmínkách. Magnetické pásky, vyráběné v uživatelských délkách do 48 metrů, nabízejí velkou konstrukční volnost.

Individuální řešení

Díky standardním a speciálním řešením s individuálním magnetickým kódováním podle vašich požadavků obdržíte optimální výsledky.

Příklady použití

Přehled aplikací je uveden v brožuře. Informujte se detailně o

  • přesném řezání v řezacím centru
  • prvotřídní jakosti při tištění, frézování nebo rytí
  • správném polohování a přesném vedení nástroje ve vrtacích a frézovacích centrech
  • přesné zpětné vazbě polohování při ohýbání a ražení
  • nejvyšší regulační dynamice v automatech pro uchopení a přemístění a na automatické výrobní lince
  • přesnosti pro otočná indexovací centra

Potřebujete naší pomoc?

Potřebujete technickou radu? Kontaktujte nás prosím zde

Pro jiné dotazy využijte prosím náš formulář