Historia firmy Balluff

Historia, która może się podobaćOd roweru do pozycji partnera przemysłu motoryzacyjnego

Rowery, motocykle i maszyny do szycia były punktem wyjścia dla ponad 90-letniej historii sukcesu. W 1921 roku Gebhard Balluff zakłada swój warsztat napraw mechanicznych, który przeradza się w zakład produkcji części precyzyjnych, toczonych i frezowanych. W ten sposób Balluff zostaje dostawcą fabryki maszyn Heller. Na początku lat 50-tych Balluff wytwarza według wytycznych i rysunków firmy Heller łączniki krzywkowe, potrzebne do świeżo skonstruowanych sterowań elektrycznych do maszyn narzędziowych. Następnie firma Heller przenosi odpowiedzialność za dalszy rozwój tych produktów na firmę Balluff. W roku 1956 skonstruowany został w związku z tym pierwszy opatentowany elektromechaniczny wyłącznik krańcowy: początek nowej ery dla firmy Balluff jako partnera dla przemysłu budowy maszyn.

Od indukcyjnego przełącznika zbliżeniowego po dostawcę pełnego asortymentu

W 1968 roku rozpoczyna się produkcja indukcyjnych przełączników zbliżeniowych BES. W roku 1978 ofertę uzupełniają przełączniki optyczne BOS. Zaledwie rok później oferta produktów rozszerza się o sterowane mikroprocesorowo programatory krzywkowe w połączeniu z kodownikami kątowymi. Czujniki obrotowe BRG wchodzą do produkcji w roku 1980, systemy identyfikacyjne BIS w roku 1984 a transsonarowe przetworniki położenia BTL w roku 1987. Dywersyfikacja asortymentu trwa. Dziś Balluff GmbH jest dostawcą pełnego asortymentu dla wszystkich dziedzin automatyki.

Z Fildern do pozycji firmy działającej na całym świecie

W międzyczasie Balluff zyskuje pozycję działającego globalnie, dużego przedsiębiorstwa, zatrudniającego obecnie 2200 pracowników. W roku 1971 założona zostaje spółka córka w Austrii. W 1980 dołączają Nihon Balluff w Japonii a w 1981 Balluff Inc. w USA. Dalsze oddziały tworzą się w 1983 w Brazylii i na Węgrzech a w 1989 w Singapurze. Wraz z podjęciem decyzji w roku 1989 o otworzeniu zakładu produkcyjnego na Węgrzech wykonany został decydujący krok dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Z tej fabryki powstało w międzyczasie przedsiębiorstwo zatrudniające 500 pracowników. Standardowe produkty, duże serie i produkcja podzespołów zapewniają konkurencyjność na międzynarodowych rynkach. Od roku 1993 na rynku jest Balluff Czechy. W rocznych odstępach dołączają biuro serwisowe w Szanghaju w Chinach (1994) i dalsze oddziały w Szwajcarii (1995), Włoszech (1996), Wielkiej Brytanii (1997), Polsce (1998), Kanadzie i Australii (1999). Na przełomie wieków, Balluff będący już spółką z o.o., przyjmuje do grupy swoich przedsiębiorstw oddział we Francji i w Korei Południowej oraz zakład produkcyjny Hy-Tech w Szwajcarii. W kolejnych latach założone zostają spółki-córki w Meksyku (2001), Holandii i Szwecji (2002), Chinach i Belgii (2003), Hiszpanii i Chinach (2004) oraz w stolicy Federacji Rosyjskiej, Moskwie (2005). W roku 2007 dołącza do nich dalsza spółka-córka w Japonii a Balluff GmbH przejmuje producenta czujników pojemnościowych SIE z Viernheim. W 2012 Balluff rozszerza swoje kompetencje techniczne w zakresie techniki pomiaru położenia poprzez przejęcie firmy High Resolution, w Kirchheim/Teck.

Umacnianie niemieckiej siedziby

Balluff GmbH rozbudowuje w międzyczasie również swoją niemiecką siedzibę. Główna siedziba w Neuhausen a.d.F. rozszerzona zostaje w roku 1976 i 1984 o nowe budynki fabryczne. Kolejne linie produkcyjne i nowe centrum logistyczne oddane zostaje do użytku 2000. Wraz z ukończeniem nowej budowy, która oddana zostaje do użytku w maju 2006 roku, zrealizowany został najnowszy projekt umacniania niemieckiej siedziby. Inwestycja z roku 2006 na ponad 8 milionów Euro oznacza wyraźne „Tak“ dla Neuhausen.

Kształcenie i wspieranie młodej kadry

Rozwój oznacza w firmie Balluff również kształcenie wykwalifikowanych pracowników. Szkolenia i dokształcanie mają tu ogromne znaczenie. W ten sposób Balluff GmbH daje swoim pracownikom szansę ciągłego rozwoju w ramach swojej pracy. A w celu wpierania młodej kadry Balluff oferuje możliwość ukończenia kształcenia lub studiów we współpracy ze  szkoła wyższą w Stuttgarcie lub szkoła wyższą w Esslingen. Tego, iż w tej ciągle zdominowanej przez mężczyzn branży w firmie Balluff myśli się także o kobietach, dowodzi odbywający się co roku Girls' Day. Daje on dziewczętom z klas od 5 do 10 szansę poznania innych perspektyw niż typowo „kobiece zawody“.

Perspektywy

Jako globalny gracz, będący dostawcą pełnego asortymentu, wzmacniający niemiecką siedzibę i dbający o rozwój młodej kadry firma Balluff GmbH jest nowoczesnym przedsiębiorstwem, mającym dziś doskonałe perspektywy, aby również w przyszłości stawiać czoła wciąż zmieniającym się wyzwaniom.