Czujnik optoelektroniczny BOS 18M

Best in Class – w celu zapewnienia najwyższej precyzji: teraz kompletna rodzina produktów na światło czerwone lub podczerwień

Teraz możesz radzić sobie z różnymi wymogami aplikacji jeszcze elastyczniej

Kompletna rodzina produktów pozwala na jeszcze łatwiejsze radzenie sobie z najróżniejszymi wymogami aplikacji i czerpanie korzyści z dużego zasięgu, precyzyjnego przełączania i doskonałej powtarzalności. Przewody i uchwyty są identyczne dla wszystkich wariantów, zapewniając w ten sposób oszczędność czasu i kosztów.

Do trudnych warunków

Metalowa obudowa sprawia bowiem, że 18M jest szczególnie odporny na utrudnienia. Dobrze widoczną plamkę czerwonego światła ustawia się szybko i precyzyjnie. Przy silnym zanieczyszczeniu konieczne bezpieczeństwo działania zapewnia podczerwień. W ten sposób wszystkie obiekty są prawidłowo wykrywane również na dużą odległość.

Duża różnorodność wariantów

Czy chodzi o dyfuzyjny czujnik świetlny, fotokomórkę refleksyjną lub jednokierunkową, wszystkie warianty dostępne są na światło czerwone lub na podczerwień. Dla zastosowań typu High-End i standardowych aplikacji. Z możliwością nastawy lub bez niej.

Światło czerwone – dowolny wybór przy ustawianiu

Czujnik 18M na światło czerwone występuje w wersji Teach-in lub z wytrzymałym potencjometrem, dzięki czemu użytkownicy mogą wybierać ustawienia według własnych upodobań. Jego dobrze widoczna plamka świetlna może być szybko i precyzyjnie ustawiana nawet przy dziennym świetle. Czerpiesz więc korzyści nie tylko z niezawodnej techniki, lecz również z prostej obsługi.

Dodatkowa zaleta

W wariantach Teach-in użytkownicy dysponują także opatentowanym system diagnostycznym Dynamic Sensor Control (DSC), dzięki czemu mogą natychmiast zareagować na zanieczyszczenie lub nieprawidłowe działanie. Jeśli nie korzystasz z DSC, dostępne są alternatywnie również czujniki z oddzielnym wyjściem alarmowym.

Podczerwień – niewidzialna moc

Gdy czujniki narażone są na ekstremalne zanieczyszczenie lub widzialne światło czerwone stanowi utrudnienie w aplikacji, idealnym rozwiązaniem jest podczerwień. Obiekty rozpoznawane są niezawodnie nawet w atmosferze zawierającej pyły i zanieczyszczenia. W wersji High-Power fotokomórki jednokierunkowej nawet na odległość do 100 metrów. Tak ogromna wydajność zapewnia nadzwyczajną niezawodność działania.

Globalprox – solidne, ale w korzystnej cenie

Dla standardowych aplikacji dostępne są czujniki o stałym zasięgu – zarówno w wersji na światło czerwone jak i na podczerwień. Nasza solidna i korzystna pod względem cenowym seria 18M-Globalprox wyposażona jest w funkcję plug and play, dzięki czemu uruchomienie zredukowane zostało do minimum a późniejsze manipulacje są niemożliwe.

Zalety w skrócie


Światło czerwone

  • szybka, prosta i precyzyjna regulacja dzięki zastosowaniu widzialnego światła
  • prosta kontrola działania w aplikacji
  • duży zasięg, precyzyjne przełączanie

Podczerwień

  • niezawodna detekcja obiektów również w trudnym otoczeniu
  • niewidzialne światło nie przeszkadza ludziom
  • bardzo duży zasięg, ekstremalnie wysoka odporność na zanieczyszczenia

  • prosta instalacja, plug and play
  • wysoka jakość w korzystnej cenie
  • sprawna wymiana czujnika, zabezpieczenie przed manipulacjami

Czujnik optoelektroniczny BOS 18M w zastosowaniu


Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj