Koncentrator czujników IO-Link z opcjonalnym wprowadzaniem kodu

Prosta obsługa – mniejsze koszty – uniwersalne zastosowanie

Kodowane koncentratory czujników IO-Link marki Balluff są nowością na rynku. Użytkownik możne na nich zapisywać i z powrotem odczytywać swoje dowolne dane identyfikacyjne. Dlatego są szczególnie korzystne pod względem kosztów, jeśli na przykład mamy do czynienia z kodowaniem narzędzi. Ponadto są łatwe w zastosowaniu.

Jako interfejs dla wymiennych narzędzi zapewniają łatwe do obliczenia korzyści:

 • szybka, niezawodna zmiana formatu,
  gdyż narzędzie wymienia się po prostu wraz z koncentratorem i danymi, a informacja przekazywana jest przez IO-Link bezpośrednio do sterowania, dzięki czemu zagwarantowana jest ciągła kontrola procesu.
 • szybka, niedroga instalacja:
  nie są już konieczne wielobiegunowe przewody, sprawiające trudności przy okablowywaniu urządzeń. Wystarczające są proste, nieekranowane przewody trójżyłowe. Instalacja jest dzięki temu nie tylko znacznie szybsza, lecz również bardzo tania.
 • natychmiastowe przygotowanie:
  proste kodowanie przez sterowanie wystarcza, aby nowe narzędzia były od razu gotowe.

Dalsze zalety

 • Koncentratory czujników w klasie IP 67 mają uniwersalne zastosowanie.
 • W zależności od typu urządzenia posiadasz 6 wejść z oddzielnym nadzorowaniem kanałów lub możesz zadecydować dla każdego spośród 16 kanałów, czy chcesz go wykorzystywać jako wejście czy jako wyjście. Szczegółowe rezultaty jak np. dot. przeciążenia, zwarcia lub przerwania przewodu są bezpośrednio widoczne, dzięki czemu w razie potrzeby można bezpośrednio reagować i czerpać korzyści z redukcji czasów przestoju.
 • Dzięki komfortowemu wskaźnikowi diodowemu można bez trudu nadzorować zasilanie i działanie urządzenia. Szybciej przechodzi się nie tylko przez ustawianie i konserwację, ale także czasy awarii.

Kodowane koncentratory czujników oznaczają więc nie tylko  niższe koszty, mniejsze nakłady i redukcję przestojów. Znacznie ważniejsze jest to, że kodowane  koncentratory czujników zapewniają   szczególną efektywność.

Koncentrator czujników IO-Link z opcjonalnym wprowadzaniem kodu w zastosowaniu


Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj