Czujniki dla techniki mocowania przedmiotów i narzędzi

Pozycjonowanie liniowe z wysoką rozdzielczością

Sposób działania

Indukcyjny system pozycjonowania BIP z absolutną zasadą pomiaru i wysoką rozdzielczością do 14 µm nadzoruje drogę mocowania w sposób bezpieczny i prosty. Bezdotykowo ustalana jest liniowa droga pomiaru do 40 mm dla pojedynczego stalowego celu, przy czym celem może być również tarcza sterująca. Pochyła płaszczyzna staje się więc zbędna. Jego wysoka powtarzalność zapewnia przy tym optymalną jakość procesów. Nawet w krytycznych sytuacjach do bezkonkurencyjnych 85 °C. Jego ferrytowy rdzeń sprawia, że jest on niewrażliwy na otoczenie montażowe.

Dodatkowa zaleta: proste programowanie

System BIP integruje się we wrzecionach i przyrządach mocujących dziecinnie łatwo. Uciążliwa regulacja mechaniczna staje się zbyteczna. Dzieje się tak dlatego, iż proste naciśnięcie na przycisk na czujniku powoduje jego zaprogramowanie bezpośrednio na miejscu, dzięki czemu można optymalnie dostosować wymaganą drogę pomiaru do aplikacji. Oczywiście w wariancie IO-Link jest to możliwe również przez sterowanie.

Zastosowanie

Głównym zakresem zastosowania indukcyjnego systemu pozycjonowania BIP jest nadzorowanie wrzecion napędowych i przyrządów mocujących. Czujniki położenia mogą być wykorzystywane ponadto w budowie maszyn do innych zastosowań, w których występuje ruch liniowy np. głębokość wytłaczania, położenie chwytaków, pozycje wałków, pozycje zaworów itd.

Podsumowanie zalet

  • absolutna zasada pomiaru z analogową sygnalizacją zwrotną
  • standardowe wyjście 0–10 V lub IO-Link
  • wysoka powtarzalność w celu zapewnienia optymalnej jakości procesu
  • dobra liniowość i duży zakres temperaturowy
  • programowalny zakres pomiarowy: jeden czujnik nadaje się do wielu modeli maszyn. Jedno naciśnięcie na przycisk zastępuje regulację mechaniczną.

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj