Moduły fieldbus

Nowa generacja z nadzwyczajnymi możliwościami parametryzowania i diagnostyki

W celu perfekcyjnego połączenia czujników i elementów wykonawczych firma Balluff skonstruowała moduły fieldbus, które pozostawiają tradycyjne typy daleko w tyle pod względem działania i praktyczności. Najnowsza generacja w niezawodnej wersji IP-67 i całkowicie zalewanej obudowie wyróżnia się wyjątkowymi możliwościami parametryzacji i diagnozy, które mogą być wykonywane przez wyświetlacz, diody LED i wbudowany serwer sieciowy.

Wyświetlacz o wyjątkowych funkcjach

Za pomocą tego wyświetlacza można wywoływać wszystkie informacje, które są istotne dla inicjalizacji i konserwacji sieci maszyn. W prosty sposób odczytuje się wyraźne komunikaty tekstowe, dzięki czemu pojawia się mniej błędów w odczycie z ewentualnymi dalszymi skutkami. Jego prosta obsługa – bez dodatkowych narzędzi – zapewnia wysoki komfort pracy. A jego pionierskie funkcje sprawiają, że ten typ modułów fieldbus jest jedyny w swoim rodzaju:

 • Wprowadzanie numeru stacji
  Moduły fieldbus jak np. Profibus czy Devicenet adresowane są za naciśnięciem przycisku.
 • Możliwość komfortowego ustawiania adresów IP modułów ethernet.
  Zamiast za pomocą śrubokręta adresowanie odbywa się tu za naciśnięciem przycisku. Dzięki temu ustawienia można kontrolować bezpośrednio na wyświetlaczu, w wyniku czego wyraźnie redukuje się źródła błędów. Prosta obsługa skraca czasy przestojów, przyczyniając się w ten sposób do wyższej produktywności. Dla Profibus i Devicenet w prosty sposób ustawia się również prędkość transmisji.
 • Możliwość podłączenia większej ilości typów urządzeń
  Ponieważ wyświetlacz może wyświetlać więcej niż dwa ciągi cyfr, wachlarz możliwych do podłączenia typów urządzeń został wyraźnie poszerzony, dzięki czemu będziesz miał większy wybór stosowanych urządzeń.
 • Funkcja blokady: zewnętrzna blokada przez sterowanie
  Dzięki możliwości zewnętrznego zablokowania wyświetlacza przez sterowanie istnieje dodatkowe zabezpieczenie przed niepożądaną zmianą ustawień. Osoby nieupoważnione nie mają dostępu do urządzeń a czasy przestojów ulegają wyraźnej redukcji. Oczywiście również w trakcie blokady funkcja wyświetlania jest aktywna, dzięki czemu przez cały czas możliwy jest podgląd danych.
 • Wyświetlacz wielofunkcyjny
  Wyświetlane są wersja sprzętowa i wersja oprogramowania, dzięki czemu przez cały czas wszystkie dane są obecne i dostępne na wypadek aktualizacji. Upraszcza to prace konserwacyjne i zapewnia najlepszy serwis.

Diody LED – o wiele więcej niż tylko przemyślane wzornictwo

 • Funkcja diagnostyczna
  Moduły fieldbus firmy Balluff wyposażone są w dwie diody.
 • Dowolny wybór zdarzeń
  Użytkownik może za pomocą sterowania przypisać trzy różne barwy do dowolnych zdarzeń, dzięki czemu może dostosować działanie urządzenia do indywidualnych wymogów.

Zintegrowany serwer sieciowy

We wszystkich modułach Ethernet/IP i Profinet zaimplementowano wbudowany serwer sieciowy jako narzędzie do diagnozy i parametryzacji. Za pomocą prostej przeglądarki, a więc bez specjalnego oprogramowania można wizualizować stany modułów na komputerze, które można również szybciej rozwiązywać dzięki dodatkowo zapisanym informacjom. Prezentacja 1:1 zapewnia ponadto większą przejrzystość.

Budowa sieci w topologii liniowej

Nasze moduły fieldbus ułatwiają budowę sieci, gdyż wyposażone są w zintegrowany przełącznik 2-portowy. Dzięki temu mogą być łączone bezpośrednio ze sterowaniem w topologii liniowej bez użycia drogich przełączników zewnętrznych. W rezultacie są korzystną pod względem finansowym alternatywą dla pracochłonnej w instalacji topologii gwiazdy.

Produkty

Moduły fieldbus

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj