Grupa Balluff przejmuje specjalistów od systemów magnetycznego pomiaru położenia i pomiaru kątów

W połowie stycznia 2012 producent elementów atomatyki przemysłowej firma Balluff mocą podpisanej umowy przejeła firmę High Resolution GmbH z Kirchheim nad Nekarem.

Ta Specjalizująca się w magnetycznych systemach pomiaru położenia firma zostanie w całości włączona do grupy Balluff, która, uzyskała roczny obrót na poziome ponad 300 mln. Euro, zatrudniając przy tym na całym świecie 2200 pracowników.

Według rzecznika przedsiębiorstwa Michaela Ungera z firmy Balluff kompetencja technologiczna Balluff High Resolution perfekcyjnie uzupełnia własne badania techniczne z zakresu technologii do pomiaru położenia. Połączenie obu przedsiębiorstw powoduje synergię i tworzy nowe impulsy, które zostaną wykorzystane do tego, aby dalej rozbudowywać swoją pozycję w zakresie magnetycznych systemów do pomiaru położenia.

„Cieszymy się“, mówi dalej Michael Unger, „że pracownicy z High Resolution dołączyli do naszej grupy. Swoim doświadczeniem i kompetencją z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju oferty magnetycznych systemów pomiarowych “ Siedziba High Resolution pozostanie w Kirchheim, z czasem zostanie rozbudowana jako centrum kompetencji Balluff w zakresie pomiarów magnetycznych.

Kontakt

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem Public Relations

Balluff Sp. z o.o.
Dział Public Relations
ul. Muchoborska 16
54-424 Wrocław
tel. +48 71 382 09 00

Wyślij E-mail