Czujniki ultradźwiękowe

Uniwersalne zastosowane do pomiaru odległości i ustalania pozycji

Niezależne od koloru i właściwości powierzchni
Czujniki ultradźwiękowe BUS doskonale nadają się do pomiaru odległości lub ustalania pozycji granulatów, cieczy i substancji sproszkowanych. Bezdotykowo mierzą poziom, wysokość czy zwis, kontrolują obecność i zliczają obiekty.

Znajdują uniwersalne zastosowania, pracując niezależnie od koloru i właściwości powierzchni. Nawet przezroczyste obiekty z silnymi odbiciami światła nie wpływają na niezawodność ich działania.

Czujniki ultradźwiękowe są precyzyjnymi urządzeniami o wszechstronnym zastosowaniu i są rekomendowane szczególnie w krytycznych sytuacjach, gdyż pył, brud czy zamglenie nie stanowią dla nich żadnego problemu.

Szeroki zakres detekcji – wysoka precyzja
Ich zakres detekcji rozciąga się od 20 mm do 8 m, dzięki czemu większe odległości do obiektu nie są żadną przeszkodą. Najwyższą precyzję uzyskują dzięki wysokiej rozdzielczości i niewielkim strefą niewidocznym. Ponadto czujniki ultradźwiękowe zapewniają doskonałe maskowanie tła, ponieważ ich zasada działania oparta jest na pomiarze czasu powrotu wysyłanego dźwięku a intensywność nie odgrywa przy tym żadnej roli. Dzięki zintegrowanej synchronizacji czujniki nie wywierają na siebie wzajemnego wpływu.

Warianty przełączające i analogowe
Nasze czujniki ultradźwiękowe BUS różnią się ze względu na swój sygnał wyjściowy. Każda seria dostępna jest w wersji przełączającej lub analogowej, przy czym wszystkie wersje analogowe mogą być dostarczone z wyjściem natężenia lub napięcia (0–10 V lub 4–20 mA). Wersje przełączające nadają się do wszystkich typów sterowań.

Ciekawostka: czujnik BUS M30 obejmuje warianty z dwoma wyjściami przełączającymi, wyjściem przełączającym i analogowym oraz z dwoma wyjściami przełączającym i wyjściem analogowym, dzięki czemu czujnik może przejąć funkcję innych czujników.

Proste uruchamianie w różnych sieciach
Dzięki swojemu napięciu roboczemu czujniki BUS nadają się do różnych sieci napięcia. Ich uruchomienie jest proste i szybkie. Wersje prostopadłościenne lub z głowicą kątową pozwalają na swobodę konstrukcyjną.

Przykład zastosowania

Wersje

BUS M30 z wyświetlaczem. Wysoki komfort obsługi umożliwia prostą kontrolę

  • pięć stopni zasięgu od 30 mm do 8 m
  • rozdzielczość od 0,025 od 0,18 mm

Dzięki zastosowaniu wyświetlacza czujnik ultradźwiękowy BUS M30 w metalowej obudowie jest prosty w obsłudze. Podczas bieżącej eksploatacji wyświetlane są na nim wszystkie wartości pomiarowe.

BUS 18M z IO-Link – również w wersji z głowicą kątową 90°. Wygodny montaż i szybka instalacja

  • cztery stopnie zasięgu od 20 mm do 1,3 m
  • rozdzielczość od 0,069 do 0,10 mm

BUS 18M w kompaktowej obudowie lub z 90-stopniową głowicą kątową pozwala na bardzo wygodny montaż, gdyż jego 90-stopniową głowicę kątową można wpasować prawie wszędzie.

Interfejs IO-Link pozwala na prostą instalację, ciągłą diagnozę i centralne ustawienie w sterowaniu.

BUS R06K w zwartej formie sześciennej. Tam, gdzie jest mało miejsca, w szybkich aplikacjach

  • pięć zasięgów od 20 mm do 1 m
  • rozdzielczość 0,08 mm

Mały czujnik ultradźwiękowy BUS R06K w sześciennej obudowie (20 x 32 x 12 mm) zalecany jest do zastosowań w ciasnych przestrzeniach. W wersji o wysokiej częstotliwości do 125 Hz dostarcza bezbłędne rezultaty nawet przy szybkich aplikacjach.

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj