mini.s – kompaktowe i wydajne czujniki miniaturowe

Duża swoboda konstrukcyjna umożliwia realizację większej ilości aplikacji

Miniaturowe czujniki firmy Balluff charakteryzują się małą obudową oraz niewielką wagą, co nie przeszkadza im zapewniać najwyższej precyzji przełączania. Niewielkie wymiary i znakomite parametry zapewniają konstruktorom wiele swobody i znacznie zwiększają liczbę możliwych zastosowań. Użytkownik otrzymuje dopracowany produkt przeznaczony do bardzo wielu aplikacji.

Balluff oferuje bogate portfolio miniaturowych czujników o wszelkich zasadach działania:
indukcyjne, optoelektroniczne, magnetyczne, pojemnościowe i ultradźwiękowe. W wersjach miniaturowych oferujemy także sprzęgła indukcyjne, moduły sieciowe oraz komponenty przemysłowych systemów RFID.

Nowość w kompaktowej obudowie

Laserowa bariera refleksyjna BOS Q08 - najmniejszy laser w swojej klasie.

Najmniejszy czujnik laserowy BOS Q08 zapewnia dokładne i precyzyjne przełączanie. Gwarantuje to pewne pozycjonowanie w procesach obejmujących szybkie zmiany położenia. Ten zaawansowany technologicznie czujnika doskonale dostosowany jest do rozpoznawania miniaturowych części o wymiarach od 0,3 mm. Niewielka masa urządzenia pozwala na swobodne montowanie go w urządzeniach typu Pick and Place.

Metalowa obudowa, klasa ochrony IP 67

Miniaturowa fotokomórka refleksyjna ze światłem laserowym BOS Q08 w odlewanej metalowej obudowie gwarantującej wysoki stopień ochrony IP 67 oraz pewną pracę w trudnych warunkach przemysłowych.

Pomysłowy montaż

Małe wymiary czujnika BOS Q08 umożliwiają łatwe wbudowanie go nawet w ograniczonej przestrzeni. Kształt peryskopu z niewielką powierzchnią układu optycznego daje możliwość różnorodnych zastosowań, np. montaż częściowo wpuszczany bezpośrednio w przy procesie technologicznym. Do bezbłędnego i pewnego rozpoznania wystarcza, że widoczna jest tylko głowica czujnika.

Przykład zastosowania

 

Miniaturowy czujnik indukcyjny BES R04KC

Mały – precyzyjny – solidny

Rodzina czujników indukcyjnych BES R04KC zyskała dużą popularność dzięki niezawodnemu i precyzyjnemu działaniu. Metalowa obudowa z czołem ceramicznym idealnie znajduje zastosowanie w aplikacjach wymagających wytrzymałości mechanicznej.

Solidna metalowa obudowa z ceramiczną powierzchnią aktywną sprawia, że ten miniaturowy czujnik nadaje się idealnie do środowisk, w których występują uderzenia mechaniczne, wstrząsy oraz odpryski spawalnicze. Jest to idealne rozwiązanie do aplikacji spawalniczych oraz w maszynach do obróbki rozmaitych metali. Ten dopracowany czujnik zapewnia dokładne działanie w bezpośredniej bliskości operacji technologicznej

Małe wymiary pozwalają na jego pewny montaż nawet w niewielkiej przestrzeni.

Zalety

  • solidna metalowa obudowa
  • wersja z ceramiczną powłoką powierzchni aktywnej - pewne działanie w aplikacjach spawalniczych
  • pewne mocowanie za pomocą śrub M3
  • montaż wpuszczany
  • wersje PNP oraz NPN
  • styk NO lub NC

Przykład zastosowania

 

 

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj