Czujniki ciśnienia BSP z membraną czołową

Do detekcji ciśnienia nietypowych mediów, przekraczających możliwości pomiarowe standardowych czujników ciśnienia.

Czujniki ciśnienia Balluff z membraną czołową wyposażone są w spawaną membranę ze stali nierdzewnej. Dzięki temu wyeliminowano martwy obszar a czujniki są bardzo łatwe w czyszczeniu. To sprawia, że są interesującym rozwiązaniem do mediów, w przypadku których standardowe czujniki ciśnienia docierają do granic swoich możliwości.

Zastosowania

Doskonale nadają się do pomiaru ciśnienia w mediach lepkich, o konsystencji pasty, krystalizujących lub zawierających substancje stałe. Na przykład do

  • klejów
  • smarów
  • środków uszczelniających
  • mediów o zmiennych właściwościach

Zalety i właściwości czujników BSP z membraną czołową

  • kompletny brak obszaru martwego
  • brak uszczelek lub uskoków w urządzeniach procesowych
  • spawana, czołowa membrana ze stali nierdzewnej
  • osad nie osadza się na czujniku
  • łatwość czyszczenia

Prosta instalacja

Te wytrzymałe urządzenia wyposażone są w wysokiej jakości trwały przetwornik pomiarowy wykonany ze stali nierdzewnej. charakteryzują się prostą instalacją, wysokim komfortem obsługi oraz dużą precyzją. Odpowiednią kontrolę zapewnia duży, jasny a poprzez to dobrze widoczny wyświetlacz. Oprócz wyświetlania aktualnego ciśnienia, wyświetlacz służy także do sprawnego poruszania się w obszarze menu. Wystarczą dwa przyciski, aby szybko i łatwo sparametryzować czujnik zgodnie ze standardem VDMA.

Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji czujniki te można bez trudu umieścić w szafie sterowniczej, gdzie zajmują niewiele miejsca. Wyświetlacz z panelem sterowania oraz przyłącze elektryczne można obracać niezależnie od siebie o 320° w stosunku do kołnierza. Podłączenie do Twoich urządzeń procesowych odbywa się za pomocą gwintu zewnętrznego G- ½“według EN 3852.

Właściwy czujnik dla Twojej aplikacji

Jedenaście wariantów czujników BSP z membraną czołową pokrywa wszystkie istotne zakresy ciśnienia od –1…2 bar do 0…600 bar, aby możliwa była optymalna kontrola mediów procesowych w automatyce zakładowej. Nowe czujniki ciśnienia Balluff dostępne są, w zależności od potrzeb, z dwoma punktami przełączania lub z jedynym wyjściem przełączającym w wersji analogowej (0…10 V lub 4…20 mA).

1. Medium o konsystencji pasty lub o dużej lepkości, ciecz zawiera zanieczyszczenia lub substancje stałe.
2. Czołowa membrana ze stali nierdzewnej – brak zjawiska oblepiania czujnika przez medium lub jego przedwczesnego zużycia. Ponadto ułatwione jest również czyszczenie systemu rur.

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj