Indukcyjne czujniki miniaturowe BES Q08

Kompaktowe rozwiązania do kompleksowych zadań

Kompaktowe urządzenia: proste rozwiązanie kompleksowych zadań z wysoką prędkością taktową

Maszyny i automaty stają się coraz mniejsze, musząc przy tym wypełniać coraz bardziej kompleksowe zadania. Ilość pozycji wymagających kontroli ciągle rośnie. Jednocześnie coraz bardziej skomplikowane czynności produkcyjne muszą być wykonywane bezpiecznie. I to z wysoką prędkością taktową.

Tu potrzebne są najmniejsze czujniki, wyposażone w najnowocześniejszą technologię, które mogą pracować niezawodnie i blisko trwających zdarzeń. Indukcyjne czujniki miniaturowe BES Q08 w wytrzymałej obudowie 8x8 mm są to tego stworzone.

Zastosowanie

Dzięki radialnemu kształtowi czułej powierzchni dla rodziny czujników BES Q08 wystarczająca jest zaledwie kilkumilimetrowa głębokość montażowa. Dlatego wykorzystywane są one przede wszystkim wszędzie tam, gdzie czujniki cylindryczne okazują się być zbyt długie. Doskonale sprawdzają się w robotyce – na przykład do ramion chwytaków lub kontroli pozycji krańcowych. Ze względu na swoją wysoką częstotliwość przełączania kilku kHz czujniki te wykrywają również obiekty poruszające się lub obracające się z dużą szybkością.

Prosty montaż

Wytrzymała obudowa z metalu z solidnymi otworami z gwintem M3 zapewnia prosty, bezpośredni montaż bez dodatkowych uchwytów i bezpieczną integrację w aplikacji. Również w przypadku montażu równo z płaszczyzną aktywną w metalicznym otoczeniu.

Niezawodność działania

Główną przyczyną awarii czujników są uszkodzenia mechaniczne. Duże odległości przełączania czujników z rodziny BES Q08 (do 3-krotnej wartości standardowej) pozwalają w krytycznych aplikacjach na umieszczenie czujników - dla ich bezpieczeństwa - również w większej odległości, bez negatywnego wpływu na działanie czujnika.
Przyłącza elektryczne są odporne na zwarcia i zabezpieczone przed nieprawidłowym zbiegunowaniem.

Duża różnorodność typów

  • Kształt prostopadłościenny 8x8 mm
  • Długości obudowy od 20 do 59 mm wraz z przyłączem wtykowym
  • Odległości przełączania od 1,5 do 3,0 mm – również w przypadku montażu równo z płaszczyzną aktywną
  • radialna powierzchnia czuła na końcu obudowy lub w środku obudowy
  • zintegrowany łącznik wtykowy M5 lub M8, koniec przewodu z wtyczką M5 lub M8 lub przyłącze przewodu

Przykład zastosowania

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj