Ośmiokrotny moduł IO-Link-Master

Ciągła komunikacja oznacza oszczędność kosztów

Moduł Profinet i Ethernet/IP z ośmioma portami IO-Link

Aby móc załączać 136 wejść/wyjść, trzeba było dotychczas użyć przynajmniej dziewięciu modułów fieldbus. Dziś wystarczy do tego jeden moduł Profinet lub Ethernet/IP

Rozwiązania IO-Link marki Balluff to oszczędność Twojej gotówki

W połączeniu z koncentratorami czujników/urządzeń wykonawczych marki Balluff o bardzo korzystnej cenie można teraz superefektywnie przetwarzać nawet 136 sygnałów wejściowych/wyjściowych. W porównaniu ze standardowymi modułami fieldbus oszczędność kosztów, przypadająca na jedno wejście, wynosi od 15 do 20 %. Jeśli doliczyć do tego oszczędność na przewodach fieldbus i przewodach zasilających, można zyskać nawet 30 do 40 %.

Do przyłączenia jednego koncentratora czujników/urządzeń wykonawczych wystarcza jeden, niedrogi standardowy kabel M12 BCC. Ponadto wymagany jest tylko jeden adres magistrali Bus dla nawet 8 koncentratorów czujników, aby móc gromadzić rożne sygnały z czujników w promieniu 20 m. To gwarantuje szczególną efektywność.

136 wejść/wyjść na jednym module

1000 zadań – jeden moduł

Dzięki zastosowaniu standardu IO-Link moduły Profinet i Ethernet/IP poradzą sobie z każdym zadaniem: pomiarem położenia, detekcją obiektów, identyfikacją, sensoryką cieczy czy pomiarem temperatury i ciśnienia.

IO-Link to także korzyści dla instalacji: nie tylko w przypadku standardowej sensoryki, lecz również w przypadku inteligentnych urządzeń, gdyż mogą być one podłączane przez ten sam interfejs. Dzięki temu moduł stanowi wspólny interfejs od poziomu sygnałów po poziom sterowania.

Przy instalacji inteligentnych urządzeń w trudnych warunkach pojawiają się często wysokie koszty, ponieważ w sterowaniach wykorzystywane są ekranowane przewody i inteligentne karty interfejsów jak karty analogowe. IO-Link sprawia, że podatne na błędy wejścia analogowe stają się zbędne a ponadto pozwala zmniejszyć nakłady na okablowanie, kontrolę i sprzęt, gdyż dzięki prostej instalacji Plug-and-Play nieekranowanych, tanich przewodów M12 system uruchamiany jest szybko i bezpieczenie.

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj