Balluff inwestuje w USA

Kamień węgielny pod budowę nowych budynków spółki córki Balluff w Kentucky

Kwiecień 2013: specjalista od czujników, ekspert od pomiaru położenia i oferent rozwiązań z zakresu sieci przemysłowych Balluff z Neuhausen a. d. F. rozpoczął we Florence, w stanie Kentucky, prace nad nową centralą swojej amerykańskiej spółki córki. Przy symbolicznym kładzeniu kamienia węgielnego obecni byli liczni prominenci, między innymi wielu polityków, wiodący reprezentanci przemysłu oraz Florian Hermle i Michael Unger, dwaj członkowie zarządu Balluff z Niemiec. Jako reprezentanci rady nadzorczej udział w imprezie wzięli Rolf Hermle i Volker Geissel.

Grupa Balluff zainwestuje około 6 milionów dolarów amerykańskich w nową centralę. Dzięki rozszerzeniu swoich możliwości przestrzennych Balluff USA będzie się czuł optymalnie przygotowany na przyszłe wyzwania.

Gubernator stanu Kentucky Steve Beshear: „Jesteśmy dumni, że główna amerykańska kwatera firmy Balluff znajduje się w północnym Kentucky. Z ogromną radością przyglądamy się, jak to przedsiębiorstwo pracuje w tym miejscu od 30 lat, odnosząc sukcesy i dalej się rozwija, dzięki czemu po raz kolejny powstaną 24 nowe miejsca pracy w bezpośredniej okolicy“.

Nowa, amerykańska kwatera główna Balluff o powierzchni 14 600 metrów kwadratowych powinna zostać ukończona w marcu 2014 i będzie mieścić dział produkcji, marketingu i dział zbytu oraz centrum treningowe dla rynku amerykańskiego.

Innowacyjne projekty budynków nowej centrali odpowiadają najnowszym standardom ochrony środowiska i zostały zaplanowane tak, by zapewniać jak najmniejsze zużycie energii. Sztuczne światło ograniczone zostało do minimum, ponieważ wszystkie miejsca pracy są dostatecznie dobrze oświetlone światłem dziennym.

Obecnie w tej założonej w roku 1983 spółce, która była już rozbudowywana w roku 1994 i 2001, zatrudnionych jest ponad 150 pracowników. Przedsiębiorstwo liczy na silny wzrost w najbliższych pięciu latach i planuje łącznie od 60 do 100 nowych miejsc pracy w USA.

Tę informację prasową znajdziesz w wersji PDF i Word do pobrania w linkach.

Kontakt

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem Public Relations

Balluff Sp. z o.o.
Dział Public Relations
ul. Muchoborska 16
54-424 Wrocław
tel. +48 71 382 09 00

Wyślij E-mail