Rozwiązania dla przemysłu opakowań

Dla szybkiego, bezpiecznego, stabilnego i bezbłędnego pod względem higienicznym procesu pakowania

Wszystkie dziedziny przemysłu opakowań

Przemysł opakowań to szeroka dziedzina na która wpływ mają rozmaite czynniki. Kluczowym parametrem pozwalającym osiągnąć sukces jest solidny partner z zapleczem produktowym oraz zrozumieniem procesu i jego rangi. Opakowanie to ochrona gotowego produktu ale w większości przypadków także jego wizytówka, widziana przez klienta w pierwszej chwili. Balluff oferuje odpowiednie rozwiązania dla całego przemysłu opakowań i jego poszczególnych dziedzin w postaci czujników, systemów RFID, techniki połączeń i sieci przemysłowych. Jesteśmy solidnym partnerem dla producentów żywności, farmaceutyków i kosmetyków.

Opakowanie pierwotne Opakowanie wtórne Gotowe opakowania
Formowanie Sortowanie Paletowanie
Napełnianie Układanie w kartonach Owijanie
Zamykanie Foliowanie Zamykanie

Elastyczność i bezpieczeństwo procesu

Produkty firmy Balluff gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa zachowując jednocześnie wysoki poziom elastyczności procesu technologicznego. Rozwiązanie jakie oferujemy spełniają restrykcyjne wymagania oraz przepisy w zakresie higieny, odpowiada też najwyższym wymaganiom we wrażliwych dziedzinach takich jak śledzenie produktów (Track and Trace) kontrola dostępu itp. Nasze produkty są dostępne na całym świecie i mają międzynarodowe dopuszczenia do użytkowania.

Wyższa wydajność, niższe koszty
Interfejs IO-Link oszczędza czas i pieniądze podczas napełniania i pakowania

Urządzenia z interfejsem IO-Link pokazują swoje zalety w rozległych instalacjach, np. liniach rozlewniczych napojów. Uniwersalny interfejs IO-Link przenosi wszystkie sygnały z czujników i elementów wykonawczych do układu sterowania. Umożliwia także transmisję wszystkich danych sterowania do czujników i elementów wykonawczych. W ten sposób interfejs IO-Link integruje w przejrzysty sposób wszystkie elementy znajdujące się w danej instalacji.

IO-Link umożliwia kompleksową diagnostykę oraz automatyczną parametryzację z poziomu układu sterowania urządzeń wyposażonych w IO-Link. Instalowanie interfejsu IO-Link jest proste. Wystarcza standardowy przewód bez ekranu.

Prawidłowe napełniania blistrów w przemyśle farmaceutycznym – jeden czujnik zapewnia optymalną jakość

Podstawowym wymogiem w przypadku napełniania blistrów farmaceutycznych jest prawidłowe i całkowite napełnienie wszystkich kieszeni. Niezawodną kontrolę w tym przypadku zapewnia czujnik wizyjny BVS.

Jednocześnie wykonuje wiele funkcji kontrolnych, w jednym kroku sprawdza: obecność, pozycję i prawidłowe napełnienie blistra, zwiększając wydajność i skuteczność procesu.

Wykorzystanie czujnika wizyjnego BVS pozwala na elastyczne dopasowuje się do konkretnego zadania. Nawet przy zmiennych detalach istnieje możliwość pewnego rozpoznawania detali. Użytkownik posiada dostęp do wielu narzędzi, które mogą być zaprogramowane do bardzo różnych zadań kontrolnych. A dodatkowo łączenie ich w różnych kombinacjach pozwala uzyskać rozwiązania dla większej liczby zadań.

Kluczową zaletą jest możliwość zmiany ustawień w każdej chwili – nawet w trakcie trwania procesu technologicznego. Czujnik wizyjny umożliwia zatem bezbłędne zarządzanie częstymi zmianami formatu lub różnymi rodzajami opakowań.

Zestawienie zalet

  • najwyższa elastyczność urządzeń
  • szybka i niezawodna zmiana formatu lub rodzaju produktu
  • wysoka efektywność w całym procesie pakowania
  • optymalne wykorzystanie zasobów linii
  • najwyższa jakość

Dalsze informacje dotyczące zastosowań

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj