Optymalne zamocowanie czujników

Nowy system montażowy oraz nowe tuleje montażowe

Nowy projekt systemu montażowego BMS – gwarancja bezpiecznego montażu
Uniwersalny system montażowy BMS ma teraz nowy design, pozwalający na optymalne i proste zamocowanie czujników w aplikacji. W kilku ruchach można przy jego pomocy szybko i elastycznie rozwiązać skomplikowane zadania pozycjonowania.

Masywne, uniwersalne
Elementy mocujące przeznaczone są do zastosowania w trudnym otoczeniu przemysłowym. Komponenty o ekstremalnej obciążalności mechanicznej – uchwyty podstawowe, przeguby i uchwyty czujników – wykonane są z masywnego cynkowego odlewu ciśnieniowego.

Prosta obsługa
Uchwyt bazowy pasuje do wszystkich rodzajów profili montażowych różnych producentów. Wydłużona i spłaszczona z jednej strony obudowa, nadaje się po raz pierwszy również do bezpośredniego montażu ściennego. Śruby mocujące dostępne są z jednej strony.

Zarówno element przegubowy jak i uchwyt czujnika można zamocować na drążku za pomocą mechanizmu zatrzaskowego w sposób eliminujący ślizganie się tych elementów. Do zamocowania wystarczy każdorazowo jedna śruba. Podziałka kątowa ułatwia ustawienie kąta przegubu.

Nowe tuleje montażowe – obsługa bez użycia narzędzi
Nowe tuleje montażowe firmy Balluff do czujników M12, M18 i M30 są bardzo wygodne w obsłudze ponieważ mogą być stosowane bez użycia narzędzi.
W celu bezpiecznego zamocowania czujnika wystarczy, po jego włożeniu do tulei, ręcznie dokręcić nakrętkę.
W szczególnych warunkach otoczenia, jak podwyższone temperatury czy silne wibracje, nakrętkę radełkowaną można dodatkowo dokręcić za pomocą klucza płaskiego.
Tuleje montażowe wykonane są bez użycia elementów z tworzywa sztucznego. Dzięki temu nadają się do zastosowań w wysokich temperaturach do 500 °C.

Przykład zastosowania

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj