Czujniki przemysłowe do ekstremalnych warunków

Zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w surowych warunkach

Wysokie wymagania techniczne

W najcięższym otoczeniu przemysłowym panują zazwyczaj niesprzyjające warunki. Rozwiązania techniczne dedykowane do takich miejsc muszą sprostać surowym obciążeniom jak wysokie temperatury, odpryski spawalnicze, iskry, środki chłodzące czy smarujące. Z tego powodu , bez względu na branżę obowiązują tu surowe obostrzenia techniczne.

Czujniki przemysłowe: sprawdzone w testach HALT

Balluff oferuje szeroki wachlarz wytrzymałych czujników wraz z przewodami odpowiednimi dla różnych aplikacji i odpowiednimi akcesoriami. Ponieważ zostały one wyprodukowane z myślą o radzeniu sobie w ekstremalnych sytuacjach, są bardzo wytrzymałe. W trakcie Highly-Accelerated-Lifetime-Tests (HALT) zostały one dokładnie sprawdzone przez akredytowane laboratorium i jeszcze w fazie projektowej zoptymalizowane pod kątem zastosowań w trudnych warunkach.

Możliwość wszechstronnego zastosowania do najróżniejszych aplikacji

W zależności od wersji te wytrzymałe, niezawodne elementy odporne są na wysokie temperatury lub obciążenia udarowe albo na działanie mediów wykorzystywanych w otoczeniu przemysłowym. Pozwala to na rozwiązanie najróżniejszych aplikacji i zapewnia maksymalną uniwersalność.

Zestawienie najważniejszych cech

Wysokie temperatury: Czujniki odporne na wysokie temperatury i odpowiednie akcesoria zapewniają stabilne rozwiązania o długim okresie użytkowania.

Iskry i odpryski metali: Wytrzymałe i odporne na zakłócenia urządzenia dzięki zastosowaniu czujników odpornych na spawanie i powłok czujników i przewodów niewrażliwych na odpryski metali. Nie są konieczne żadne urządzenia ochronne.

Zużycie mechaniczne i obciążenia udarowe: Czujniki przemysłowe wraz z odpowiednimi akcesoriami, zaprojektowane specjalnie do trudnych warunków, są ekstremalnie niezawodne również przy wysokich obciążeniach.

Środki chłodzące i smarujące: Czujniki i akcesoria skonstruowane z myślą o zastosowaniu w agresywnych i żrących mediach są ekstremalnie odporne.

Zalety tych bardzo wytrzymałych produktów

  • wydłużona żywotność,
  • zwiększenie dyspozycyjności urządzeń
  • obniżenie kosztów
  • międzynarodowe dopuszczenia, dostępność na całym świecie

Przykład zastosowania

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj