Programowalne czujniki indukcyjne

Proste ustawienie za pomocą IO-Link

Optymalna odległość do obiektu

Nowe czujniki indukcyjne z regulowaną odległością przełączania oferują komfort interfejsu IO-Link. Czujnik sprawdza podczas parametryzacji przez IO-Link, czy znajduje się w prawidłowej odległości do wykrywanego obiektu. Dzięki temu unika się uszkodzeń, które mogą wywołać obiekty znajdujące się zbyt blisko.

Gwarantowany dopuszczalny zakres działania

Kontrolowane jest zachowanie dopuszczalnego zakresu roboczego. Daje to gwarancję, iż czujnik ustawiany jest wyłącznie w bezpiecznym zakresie roboczym. Dzięki temu skutecznie zapobiega się uszkodzeniom czujnika lub maszyny.

Obszary zastosowania

Otwiera to zupełnie nowe obszary zastosowania dla tego czujnika. Na przykład można dojeżdżać do stołów karuzelowych na optymalną odległość lub w przypadku ruchu liniowego perfekcyjnie ustawić czujnik na obiekty, które zbliżają się z boku do strefy detekcji.

Tryb SIO

Po pomyślnym zakończeniu parametryzacji IO-Link czujnik może zostać przełączony w tryb SIO i pracować wówczas jak zwykły czujnik standardowy.

Wersja

Programowalny czujniki indukcyjny BES dostępny jest w rozmiarze M12x1 (kod zam.: BES04FK, oznaczenie typu: BES M12MI-PSIC20C-S04G). Jego odległość przełączania wynosi 0,5…2 mm.

Zalety

  • seryjna produkcja maszyn dzięki stałym danym montażowym a następnie parametryzacji IO-Link
  • zdalny monitoring za pośrednictwem interfejsu IO-Link
  • kontrola montażu poprzez nadzór zakres nastawczego
  • redukcja uszkodzeń czujników i maszyn
  • ekonomiczne standardowe 3-żyłowe okablowanie

Przykład zastosowania

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj