Kodowane magnetycznie systemy do pomiaru położenia i kąta BML

Precyzja do szybkich zastosowań

Kodowane magnetycznie systemy do pomiaru położenia i kąta BML przekonują w szybkich aplikacjach, w których niezbędna jest precyzja.

  • nadzorują pozycję sanek w napędach liniowych
  • pozycjonują jednostki obróbcze w urządzeniach do cięcia laserem lub strumieniem wody albo
  • kontrolują prędkość obrotową i pozycję napędów rotacyjnych

Są optymalne jako systemy sygnalizacji zwrotnej w przypadku elektrycznych osi napędowych, gdyż działające w czasie rzeczywistym systemy do pomiaru położenia BML udostępniają informację o pozycji w ciągu mikrosekund.

Zestawienie najważniejszych cech

Przeznaczone dla przemysłu do trudnych warunków
Odporne na zużycie systemy zalecane są do ekstremalnych warunków. Są odporne na obciążenia udarowe i wibracje, niewrażliwe na zanieczyszczenia i zakłóceniowe pola elektryczne.

Dłuższe czasy bez przestojów

Zastosowanie systemów z korpusem pomiarowym stabilnym przez długi czas użytkowania zmniejsza ilość przestojów i wezwań serwisu. Drogie, wymagające intensywnej obsługi serwisowej i ograniczające prędkość urządzenia hermetyczne nie są już konieczne.

Absolutne, przyrostowe i zdolne do działania w czasie rzeczywistym

Kodowane magnetycznie systemy do pomiaru położenia i kąta BML z absolutnym lub przyrostowym sygnałem wyjściowym zapewniają niezbędną perfekcję dla zadań z zakresu pomiaru położenia i konta lub dynamicznego, precyzyjnego ustalania prędkości i prędkości obrotowej. Systemy zdolne do działania w czasie rzeczywistym obsługują również wysokie prędkości taktów.

Wysoka rozdzielczość, wysoka precyzja, duża szybkość

Te bezdotykowe wytrzymałe i niewrażliwe na zanieczyszczenia systemy pomiarowe mają wysoką rozdzielczość, są bardzo precyzyjne i superszybkie. Dzięki temu umożliwiają w wersji z pomiarem absolutnym prędkości do 10 m/s a w przypadku systemów przyrostowych prędkości do 20 m/s.

Stabilność przez długi czas użytkowania dzięki metodzie Permagnet®

Ich najwyższa precyzja opiera się na stworzonej przez Balluff metodzie Permagnet®. Dokładność i stabilność przez długi czas użytkowania korpusów pomiarowych kodowanych tą technologią są dla innych rozwiązań nieosiągalne.

Do zastosowań liniowych i rotacyjnych

Systemy pomiarowe z taśmą magnetyczną składają się z głowicy czujnika, korpusu pomiarowego do zastosowań liniowych lub rotacyjnych oraz akcesoriów.

Możliwość uniwersalnego zastosowania

Wersje do długich odcinków pomiarowych i miniaturowe formy konstrukcyjne sprawiają, że systemy te mają uniwersalne zastosowania. Bardzo małe wymiary z bezkonkurencyjnie małą głowicą czujnika dają się również perfekcyjnie integrować w przypadku ciasnych warunków montażowych. Duża swoboda konstrukcyjna otwiera przed taśmowymi korpusami pomiarowymi możliwość wykorzystywania jako samodzielnie konfekcjonowanego towaru z rolki, dostępnego w długości do 48 m.

Indywidualne rozwiązania

Dzięki samodzielnie dostosowanym rozwiązaniom z indywidualnym kodowaniem magnetycznym stosownie do własnych wymogów uzyskasz optymalne rezultaty.

Przykłady zastosowania

Przegląd prezentowanych aplikacji znajdziesz w broszurze. Zasięgnij szczegółowych informacji na temat

  • precyzyjnego przycinania w Cut-Center
  • najwyższa jakość przy drukowaniu, frezowaniu czy grawerowaniu
  • prawidłowego pozycjonowania i precyzyjnego prowadzenia narzędzia w centrach wiertarskich i frezerskich
  • precyzyjnej sygnalizacji zwrotnej pozycji przy gięciu i tłoczeniu
  • najwyższej dynamiki regulacji w automatach Pick- and Place i w automatycznych liniach obrabiarkowych
  • precyzji dla obrotowych centrów obróbczych

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj