Rozwiązania dla przemysłu półprzewodnikowego

Kompaktowe, niezawodne, wydajne i precyzyjne produkty

Firma Balluff oferuje przemysłowi półprzewodnikowemu szerokie spektrum wyjątkowo niezawodnych czujników, systemów i elementów łączących, spełniających rosnące wymagania zarówno konstruktorów, jak i producentów maszyn. Basze dopasowane do oczekiwań klientów rozwiązania umożliwiają wyjątkowo efektywne i niezawodne użytkowanie urządzeń służących do produkcji półprzewodników.

 

Obszary zastosowania

Określanie poziomu i wycieków
Czujniki pojemnościowe wykorzystywane są w procesach produkcyjnych w przemyśle półprzewodnikowym

Czujniki pojemnościowe Balluff BCS stosowane są do określania poziomu. Służą do detekcji – w bezpośrednim kontakcie lub poprzez ściany pojemników – wszystkich materiałów, również nieprzewodzących, takich jak ciecze, granulaty i proszki.
Nasza technologia SmartLevel umożliwia niezawodne wykrywanie również skoncentrowanych kwasów i ługów w pojemnikach z tworzywa sztucznego o ścianach o grubości maks. 10 mm. Przy tym czujniki SmartLevel kompensują wpływ wilgoci, piany i przywarcia materiału do pojemnika. Dzięki łatwemu montażowi i integracji z istniejącymi systemami pozwalają również zmniejszyć koszty.

 

Obróbka wafli krzemowych – przebieg procesu krok po kroku
Niezawodne określanie pozycji między wrażliwymi etapami procesu

Miniaturyzacja w przemyśle półprzewodników jest coraz bardziej zaawansowana. Firma Balluff oferuje czujniki mini, które doskonale spełniają wymagania dotyczące produkcji wafli i nośników. W przypadku tych miniaturowych konstrukcji wykorzystywane są różne technologie:
wszystkie czujniki, zarówno optoelektroniczne, indukcyjne, pojemnościowe, jak i światłowodowe, służą do badania obiektów i pomiaru odległości.

Do stosowania w zakresie niskiego napięcia nadają się indukcyjne czujniki Namur.

Zalety

  • efektywne wykorzystanie instalacji dzięki precyzyjnym i wydajnym produktom
  • wysoka niezawodność instalacji dzięki trwałym czujnikom
  • zwarta konstrukcji dzięki miniaturowym rozwiązaniom czujnikowym
 

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj