Czujniki optyczne BOH- skuteczna alternatywa do światłowodów

Głowice optyczne BOH

Czujniki mikrooptyczne o bezkonkurencyjnych właściwościach technicznych

Optoelektroniczne czujniki MICROmote® wyróżniają się dzięki swoim mikrooptycznym komponentom: diody LED, fotodiody, zespoły fototranzystorów i diod laserowych
o bezkonkurencyjnych właściwościach technicznych.

Przegląd właściwości naszych połączeń

  • duży zasięg
  • doskonała rozdzielczość
  • bardzo elastyczne elektryczne przewody do transmisji sygnałów
  • łatwa obsługa za pośrednictwem oddzielnego wzmacniacza

Ma to związek z naszym założeniem, aby na jak najmniejszej przestrzeni zmieścić elementy o jak największej wydajności optycznej. Dlatego opracowaliśmy naszą własną technologię produkcji, opatentowaliśmy ją i stworzyliśmy warunki umożliwiające użytkownikom optymalną realizację różnych zadań na niewielkiej przestrzeni.

Oddzielny wzmacniacz

Zminiaturyzowane głowice optyczne BOH są użytkowane z oddzielnym wzmacniaczem, który można zamontować na zewnątrz urządzenia. Bardzo elastyczne elektryczne przewody służą do transmisji sygnałów czujnika między głowicą czujnika i wzmacniaczem. Wzmacniacze dostępne są w wersjach przełączających oraz analogowych.

Alternatywa dla techniki światłowodowej

Głowice optyczne BOH stanowią techniczną alternatywę dla elementów światłowodowych, dzięki zastosowaniu elektrycznych przewodów nie jest konieczne zachowanie minimalnego kąta gięcia - jak miało to miejsce w przypadku światłowodów.

Szeroka oferta produktów standardowych

Głowice czujników optoelektronicznych charakteryzują się wyjątkowo niewielkimi rozmiarami, doskonałymi parametrami technicznymi i doskonałą elastycznością. Dzięki naszemu systemowi modułowemu dostępna jest szeroka oferta produktów standardowych o minimalnych wymiarach, oferujących różne unikalne korzyści.

Zastosowanie

Czujniki MICROmote® nadają się w szczególności do instalacji w ruchomych elementach maszyn i chwytakach robotów. Niewielkie wymiary sprawdzają się doskonałe, jeśli dostępna jest niewielka ilość wolnej przestrzeni.

Inne zastosowania

  • Detekcja pozycji drobnych części
  • Wykrywanie i liczenie obiektów
  • Określanie poziomu cieczy pieniących się
  • Zastosowania w wysokiej próżni

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj