Profinet: moduły z połączeniem typu push-pull dla przewodów standardowych oraz światłowodowych

Do okablowań użytkowanych w surowych, przemysłowych warunkach

Przewód światłowodowy lub standardowy
Balluff rozszerzył ofertę modułów Profinet o warianty push-pull. Dostępne są z przyłączami do światłowodów lub przewodów standardowych. Obie wersje posiadają elementy przyłączeniowe push-pull do podłączenia Ethernetu przemysłowego i zasilania według specyfikacji AIDA (Automatisierungs-Initiative Deutscher Automobilhersteller).

Przewód światłowodowy i miedziany
Dodatkowo dostępny jest moduł łączący obie technologie. Posiada bowiem zarówno przyłącze światłowodowe (SCRJ), jak i standardowe (RJ45) push-pull. Dodatkowa zaleta: Moduł wejść-wyjść nie wymaga dodatkowego, zewnętrznego modułu w celu zmiany z przewodów standardowych na światłowodowe. Moduły te będą dostępne w połowie 2015 r.

Przyłącze światłowodowe
Przyłącze światłowodowe zalecane jest do zastosowań wymagających wysokiej niezawodności i przetwarzania dużej ilości danych. Dzięki automatycznie ustawianemu odseparowaniu potencjałów można skutecznie unikać prądów wyrównawczych i przepięć.

Dodatkowe właściwości: Wyświetlacz, zintegrowany switch i serwer sieciowy
Moduły push-pull oferują, jak wszystkie ethernetowe urządzenia typu Master IO-Link firmy Baluff, również zintegrowany wyświetlacz do przedstawiania podstawowych parametrów oraz diagnostyki. Zintegrowany switch służy do budowy struktury liniowej Profinet. Wbudowany serwer sieciowy pozwala na dostęp do informacji o aktualnym stanie modułu i rozszeżonej diagnostyki.

IO-Link 1.1
8 portów IO-Link modułów push-pull umożliwia korzystanie z wszystkich funkcji IO-Link 1.1.

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj