Uniwersalny procesor RFID BIS V

Komunikacja niezależna od zakresu częstotliwości

Czytnik RFID BIS V niezależny od częstotliwościJeden wariant do różnych zastosowań
Coraz częściej w nowoczesnej produkcji i liniach montażowych stosuje się systemy RFID o różnych zakresach częstotliwości.

Nowa generacja procesorów RFID oferuje po raz pierwszy możliwość wykorzystania zalet obydwu częstotliwości. Nowy procesor umożliwia jednoczesne wykorzystanie różnych częstotliwości zarówno HF (13,56 MHz) jak i LF (70...455 kHz). Do standardowego wyposażenia należy port IO-Link-Master obsługujący urządzenia z interfejsem IO-Link .

Sterowania całym przepływem materiałów

Cały system jest również przygotowany do współpracy z systemami UHF. Oznacza to że jeden wariant procesora RFID jest w stanie zarządzać przepływem materiału w obszarze całego przedsiębiorstwa – począwszy od dostawy surowców a skończywszy na gotowym produkcie.

Główne obszary zastosowania

  • sterowania przepływem materiałów na liniach produkcyjnych
  • w systemach transportu
  • w liniach montażowych i elektrycznych podwieszanych systemach transportowych
  • w całej logistyce wewnętrznej
  • do identyfikacji narzędzi

Branże

  • Przemysł motoryzacyjny i poddostawcy
  • Automatyka przemysłowa
  • Opakowania
  • Przemysł farmaceutyczny i spożywczy (projekt i wykonanie zgodne z GAMP®5)

Istotne funkcje w szczegółach
Ekonomiczne przetwarzanie sygnałów dzięki zintegrowanemu portowi Master IO-Link

Do standardowego wyposażenia procesora należy zintegrowany port Master IO-Link, umożliwiający podłączenie czujników i elementów wykonawczych z obsługą IO-Link. Dzięki inteligentnemu połączeniu RFID i sensoryki możliwe jest ekonomiczne przetwarzanie sygnałów wykraczające ponad właściwe zadania identyfikacji.

Podłączenie do stosowanych na całym świecie systemów sieciowych

Procesory BIS V mogą być wykorzystywane w stosowanych na całym świecie sieciach przemysłowych. Bloki funkcjonalne do wielu popularnych sterowników umożliwiają szybkie uruchomienie.

Obniżaj koszty sprzętu - używaj czterech głowic zapisu/odczytu równocześnie

Na jednym procesorze można korzystać równocześnie z czterech głowic zapisu/odczytu. Zmniejsza to ilość węzłów sieciowych i koszty sprzętowe. Wszystkie cztery kanały pracują całkowicie niezależnie od siebie.

Prosty montaż - na zewnątrz i wewnątrz szaf sterowniczych

Masywna obudowa metalowa (o wymiarach 62 x 168 x 48 mm) zapewnia perfekcyjną ochronę przed wpływem czynników elektromagnetycznych. Poza tym jest prosta w montażu: na szynie DIN lub bezpośrednio na profilach. Umieszczone z przodu, łatwo dostępne przyłącza są proste w obsłudze.

Szybkie uruchomienie

Zintegrowany port USB zapewnia szybkie uruchomienie bez połączenia z siecią. Głowic czytające / zapisujące mogą być konfigurowane niezależnie od interfejsu za pomocą oprogramowania PC

Diagnostyka

Wyświetlacz LCD stanowi wsparcie, umożliwiające proste uruchomienie i kontrolę bieżącego procesu. Za pomocą tego wyświetlacza z przyciskami sterowania można odczytywać ustawienia sieciowe oraz ID nośników danych. Diody LED sygnalizują stan sieci przemysłowej. Ponadto stan pracy każdej z głowic jest sygnalizowany za pomocą diod LED umieszczonych przy portach.

Aplikacja

Kontrola jakości w produkcji silników: czy wszystkie czynności robocze zostały wykonane?

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj