Hub IO-Link dla czujników / elementów wykonawczych z portem rozszerzeń

Do podłączenia wtyczek wysp zaworowych lub standardowego huba IO-Link

Większa efektywność dzięki uniwersalnemu zastosowaniu

Sensor huby IO-Link dla czujników/elementów wykonawczych wyposażone są w 8 portów z możliwością wykorzystania do 16 wejść/wyjść. Dzięki temu w promieniu do 20 m od Mastera IO-Link można dowolnie transportować informacje wejść/wyjść. Wykorzystanie nowego Huba z portem rozszerzeń dodatkowo zwiększa tę uniwersalność. Port 7 nowego urządzenia może być wykorzystywany bowiem w nowy sposób.

Port rozszerzeń w szczegółach

Port rozszerzeń w ustawieniu standardowym pełni funkcję cyfrowego gniazda wejść/wyjść.

Poprzez wprowadzenie odpowiedniego parametru możliwe jest skonfigurowanie tego portu jako portu rozszerzeń. Teraz istnieje możliwość podłączenia wtyczek wysp zaworowych lub drugiego koncentratora czujników/elementów wykonawczych IO-Link. Dzięki temu można korzystać z dodatkowych 16 wejść/wyjść i rozszerzyć zasięg systemu o dalsze 20 m. Dystans od Mastera IO-Link ulega podwojeniu, co znacząco wpływa na redukcję kosztów.

Dalsza redukcja kosztów

Tak jak wszystkie komponenty IO-Link także nowe huby pozwalają na redukcję kosztów już na etapie instalacji. Oznacza to jeszcze większą oszczędność gotówki, gdyż ilość zastosowanego sprzętu oraz nakładów potrzebnych na okablowanie ulega zredukowaniu.

Instalację uruchamia się w okamgnieniu dzięki prostemu podłączeniu Plug-and-Play z wykorzystaniem nieekranowanych, czterożyłowych, standardowych przewodów. Podliczając można założyć oszczędność kosztów dochodzącą 40-50 %.

Zalety

  • proste okablowanie dzięki standardowemu, czterożyłowemu przewodowi czujnikowemu (długość do 20 m)
  • port rozszerzeń: możliwość podłączenia jednej z trzech wtyczek wysp zaworowych w zależności od posidanej wyspy zaworowej, lub jednego standardowego huba IO-Link
  • wysoka oszczędność kosztów całkowitych

Koncentrator IO-Link dla czujników / elementów wykonawczych z portem rozszerzeń

Dzięki portowi rozszerzeń dostępnym w nowym hubie IO-Link można korzystać z dodatkowych 16 wejść/wyjść lub sterować wyspą zaworową.

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj