Zasilacze IO-Link o stopniu ochrony IP20 i IP67

Z funkcją Condition Monitoring

Funkcja Heartbeat®: ciągłe nadzorowanie czynników powodujących zużycieZasilacze
Zasilacze są istotnym czynnikiem niezawodnej pracy maszyn i urządzeń. Nowe zasilacze Balluff Heartbeat® wspierają użytkownika dzięki ciągłemu monitorowaniu i wyświetlaniu obciążenia oraz warunków termicznych. Funkcja Loadlevel wskazuje obciążenie prądem na wyjściu. Jeśli stopień obciążenia wzrasta, wówczas może to oznaczać problem w urządzeniu - gdy na przykład silnik potrzebuje większej siły, aby poruszać skorodowane łożysko. Dzięki wskaźnikowi na wyświetlaczu mamy na bieżąco dostęp o informacji o pozostałej żywotności. Nieoczekiwane awarie i przerwy w produkcji należą więc już do przeszłości.

Co potrafi IO-Link?

Interfejs IO-Link umożliwia odczyt i przesyłanie do systemu sterowania wszelkich istotnych parametrów. Mogą być one następnie analizowane w nadrzędnym w systemie diagnostycznym. Gwarantuje to ciągłą centralną diagnostykę.
Podłączenie IO-Link odbywa się za pomocą sprawdzonych standardowych
złączy wtykowych M12 lub zacisków sprężynowych.

Zalety

Informacje z zasilacza Heartbeat® dostępne poprzez interfejs IO-Link:

  • Dane procesowe, np. napięcie wyjściowe, prąd wyjściowy
  • Parametry Heartbeat®
  • Komunikaty alarmowe, np. dot. przeciążenia, nadmiernej temperatury
  • Informacje diagnostyczne np. napięcie wejściowe, aktualny poziom obciążenia, czas pracy

Zasilacze IO-Link Balluff dostępne są w stopniu ochrony IP20 oraz IP67.

Aplikacja
Zasilacze IO-Link IP20: Energooszczędność

Jeśli wymagane jest niezawodne i efektywne zasilanie napięciem, idealnym rozwiązaniem są nowe warianty zasilaczy o stopniu ochrony IP20. Dzięki bardzo dobrej sprawności te zasilacze pracują energooszczędnie. Zredukowano przez to straty mocy do minimum a obudowa zasilaczy została znacznie zmniejszona. Na przykład wersja 20 A jest o ponad 50% węższa od tradycyjnego zasilacza. To oznacza oszczędność miejsca w szafie sterowniczej.

Rozszerzenie o dostępny opcjonalnie adapter IO-Link dodatkowo przyczynia się do oszczędności energii a tym samym kosztów, gdyż za pomocą IO-Link można włączać i wyłączać napięcie wyjściowe, gdy tylko jakaś część urządzenia nie jest używana. Oznacza to konkretną realizację koncepcji oszczędzania energii.

Zasilacze IO-Link o stopniu ochrony IP67 do rozproszonych instalacji bez szafy sterowniczej

Zasilacze Balluff o stopniu ochrony IP67 doskonale nadają się do instalacji rozproszonych bez szafy sterowniczej, gdyż mogą być wykorzystywane bezpośrednio na liniach produkcyjnych w trudnych warunkach otoczenia. Dzięki zastosowaniu IO-Link możliwy jest również montaż w trudno dostępnych miejscach. Kontrola odbywa się komfortowo za pośrednictwem IO-Link z poziomu systemy sterowania.

Zasilacze IO-Link o stopniu ochrony IP67 doskonale radzą sobie w trudnym otoczeniu.

Zasilacze IO-Link o stopniu ochrony IP67 doskonale radzą sobie w trudnym otoczeniu. IO-Link zapewnia nadzór w sterowaniu, dzięki czemu zasilacze mogą być montowane w niedostępnych miejscach.

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj