Odporne na spawanie Mastery IO-Link oraz koncentratory sygnałów

Bezpieczna transmisja sygnałów w skrajnych warunkach środowiskowych

Odporne na spawanie moduły WE/WY z 8 portami IO-Link oraz kaskadowymi koncentratorami WE/WY IO-LinkPrądy spawalnicze i elektromagnetyczne pola zakłócające
Balluff oferuje nową rodzinę modułów sieciowych, które skonstruowane zostały z myślą o ekstremalnych warunkach w otoczeniu spawalniczym oraz zapewniają bezpieczną transmisję sygnałów mimo wpływu zakłóceń z otoczenia. Te odporne na spawanie moduły z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym doskonale radzą sobie z odpryskami spawalniczymi, prądami spawalniczymi i wpływem zakłócających pól elektromagnetycznych.

Rozproszona architektura systemu dzięki IO-Link

Do rodziny należą Mastery sieciowe EtherNet/IP w kilku wykonaniach (16xWe; 16xWe/Wy, 8xIO-Link) oraz koncentratory sygnałów 16 we/wy, w wersji z dodatkowym portem rozszerzeń. Dzięki temu możliwe staje see wdrożenie innowacyjnych rozwiązań sieciowych także w najtrudniejszych obszarache.

Efektywne połączenie punkt-punkt przez IO-Link umożliwia budowę rozproszonej architektury systemu w komorze spawalniczej bez konieczności zabudowy elementów w szafie sterowniczej. Zebrane sygnały za pośrednictwem Mastera IO-Link przekazywane są bezpośrednio do układów sterowania maszyny.

Do portów IO-Link podłączone mogą zostać najróżniejsze inteligentne czujniki lub moduły We/Wy z interfejsem IO-Link. Użytkownicy mogą dzięki temu czerpać korzyści z prostych struktur i dużej elastyczności systemu.

Parametry mogą być przesyłane w prosty sposób. Dzięki ciągłej diagnostyce zagwarantowana jest niezawodna kontrola parametrów pracy. Sieć może zostać szybko okablowana za pomocą niedrogich, trójżyłowych, nieekranowanych przewodów przemysłowych.

 

Zalety Masterów IO-Link

 • 8 portów IO-Link do podłączania wszelkich urządzeń IO-Link
 • do 16 wejść/wyjść, każde z diodą do diagnostyki błędów:
  każde wejście odporne na zwarcia,
  każde wyjście zabezpieczone przed przeciążeniem
 • dobrze widoczne diody statusu do kontroli portów i komunikacji sieciowej
 • wbudowany serwer sieciowy do prezentacji informacji o module (adres IP, ustawienia, parametry, …)
 • zintegrowany przełącznik 2-portowy do sieci typu Daisy-Chain
 • dobrze czytelny wyświetlacz do wyświetlania informacji dodatkowych (wersja, adres IP, nazwa modułu, …)

Zalety koncentratorów sygnałów IO-Link

 • dobrze widoczne diody sygnalizujące status urządzenia
 • dostępnych do 16 wejść lub konfigurowane wejścia/wyjścia:
 • Porty rozszerzeń do podłączenia wtyczki wyspy zaworowej IO-Link lub koncentratora sygnałów (zwiększenia liczby We/Wy do 30)

Przykład zastosowania

Odporne na spawanie moduły zapewniają bezpieczną transmisję sygnałów w ekstremalnych warunkach przy robotach spawalniczych

Odporne na spawanie moduły zapewniają bezpieczną transmisję sygnałów w ekstremalnych warunkach przy robotach spawalniczych.

Produkty

Moduły fieldbus

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj