Inteligtentna kamera Balluff BVS

Prosta koncepcja do zadań przemysłowych

Nowoczesna technologia analizy obrazu, gotowa na wyzwania Przemysłu 4.0

Nowoczesna, elastyczna produkcja i wyzwania Przemysłu 4.0 to obszary dla których zaprojektowaliśmy nową inteligentną kamerę BVS. Charakteryzującą się ona doskonałym obrazem, przemyślanym, prostym w obsłudze interfejsem użytkownika i możliwością transmisji danych dopasowaną do wymagań użytkowników.

Balluff od lat wspiera niezawodną kontrolę produktów i efektywne procesy produkcyjne. Nasze rozwiązania zapewniają nowoczesne sposoby przechowywania informacji i inteligentne zarządzanie danymi: zarówno dla potrzeb systemów traceability jak i niezawodnej eliminacji błędów.

Prosta realizacja zadań za pomocą inteligentnej kamery BVS

Prosta obsługa kamery BVS otwiera szerokie spektrum zastosowań do przetwarzania obrazu według własnych wymogów. Oprogramowanie, instrukcje obsługi oraz funkcje diagnostyczne zintegrowane są z urządzeniem i obsługiwane za pomocą standardowej przeglądarki internetowej. Wyniki generowane przez inteligentne algorytmy analityczne mogą być w formatowane zgodnie z wymaganiami użytkownika i wysyłane przez wybrany przez niego interfejs. W przypadku kamer z interfejsem Profinet możliwe jest przesyłanie poprzez tą sieć jedynie informacji istotnych dla procesu, pozostałych informacje takich jak np. archiwizowane obrazy za pośrednictwem osobnej sieci. Zabezpiecza to sieć Profinet przed przeciążeniem dużą ilością danych.

Elastyczne podłączenie do otoczenia produkcyjnego

Kamera inteligentna dostępna jest w wersji z wejściami / wyjściami cyfrowymi oraz sieciowej z interfejsem Profinet. Do podłączenia wykorzystujemy standardowe złącza M12 dla wszystkich interfejsów.

Kamera BVS wyposażona jest także w funkcje mastera IO-Link. Za pośrednictwem tego interfejsu możemy podłączyć dodatkowe elementy systemu np. inteligentny sygnalizator SmartLight w celu uzyskania kompletnego rozwiązania.

Zalety

  • odseparowanie od danych procesowych danych graficznych dla sieci Profinet
  • przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika – bez instalacji oprogramowania
  • proste podłączenie za pomocą standardowych złączy M12 dla wszystkich interfejsów
  • funkcja master IO-Link - możliwość podłączenia bezpośrednio dodatkowych elementów
  • obudowa IP67 dostosowana do warunków przemysłowych – z możliwością elastycznego montażu

Sieć SmartCamera

Oprogramowanie, instrukcje obsługi oraz funkcje diagnostyczne zintegrowane są z urządzeniem i obsługiwane za pomocą standardowej przeglądarki internetowej.

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj