RFID zwiększa efektywność całego procesu produkcji

Obszar, które czerpią korzyści z wdrożenia projektów automatycznej identyfikacji z wykorzystaniem RFID

Aplikacje wymagają często różnych kontroli, które po wzajemnym dostosowaniu pozwalają na znalezienie najlepszego rozwiązania. Wraz z rosnącym zakresem właściwości poszczególnych komponentów coraz trudniej jest wykorzystać ich potencjał we współpracy z innymi aplikacjami. Ma to jeszcze większe znaczenie w odniesieniu do jednolitości przebiegu całej produkcji.

Rozwiązaniem Nie jest tak jednak, jeśli zastosuje się przemysłowe systemy RFID. Systemy identyfikacji o wszechstronnym zastosowaniu charakteryzują się ogromnym potencjałem do efektywnego harmonizowania procesów i przebiegów w najróżniejszych dziedzinach przedsiębiorczości.

Indywidualne wsparcie

Balluff oferuje w tym zakresie szerokie, dostosowane do potrzeb wsparcie: od koncepcji poprzez planowanie i uruchomienie aż po indywidualne szkolenia. Opisz nam swoje zadanie. Chętnie udzielimy ci porady.

W tym celu sporządzony zostanie przez nas profil wymogów według Twoich specyfikacji i zaproponowana zostanie konfiguracja systemu. W porozumieniu z Tobą dobrany zostanie odpowiedni sprzęt. W trakcie realizacji zatroszczymy się o sprzęt i oprogramowanie i przeprowadzimy ich indywidualne dostosowanie. Kiedy wszystkie specyfikacje zostaną spełnione, funkcjonalność sprawdzona zostanie w trakcie testów.

Wysoka efektywność dla całego przebiegu produkcji

Najważniejsze dziedziny przedsiębiorczości, które czerpią korzyści z projektów Auto-ID i RFID

Produkcja

Odczyt i wizualizacja danych obrabianych przedmiotów w czasie rzeczywistym, przygotowywanie danych dla Manufacturing Execution System (MES), równoczesna dokumentacja postępu obróbki

Montaż

E-Kanban: automatyczna kontrola zawartości skrzyń oraz stanu regałów i stanu magazynowego. W przypadku osiągnięcia stanu minimalnego nastąpi automatyczne zamówienie.

Jakość/dokumentacja

Dzięki ciągłemu zapisowi w każdej chwili istnieje możliwość prześledzenia danych. Również po latach.

Logistyka wewnętrzna

Całkowity przepływ materiałów i informacji wizualizowany jest w nadrzędnych systemach. W celu optymalnego planowania stanów ale również do obliczania stanów w wypożyczalniach w zależności od zużycia (braki).

Flota pojazdów

Regularna kontrola praw jazdy wszystkich użytkowników floty pojazdów. Po jednorazowej rejestracji proces kontroli przebiega automatycznie. Wszystkie zdarzenia protokołowane są w bazie danych. Pozwala na odciążenie menedżerów floty.

Potrzebujesz pomocy?

Serwis i wsparcie
techniczne

Skontaktuj się z naszym
wsparciem technicznym
tutaj.

Formularz kontaktowy
Proszę kliknąć tutaj