Jízdní kola, motocykly a šicí stroje stojí na počátku devadesátileté historie úspěchu.

Gebhard Balluff

Gebhard Balluff zakládá v Neuhausenu svou mechanickou opravnu kol, motocyklů a šicích strojů, z níž se vyvine podnik pro přesné, soustružené a frézované díly.

Eduard Hermle

Gebhard Balluff předává vedení společnosti svému zeti Eduardu Hermlemu.

Továrna přesného strojírenství

Společnost Balluff se stává výrobcem přesného strojírenství. Mimo jiné vyrábí napínací zámky DIN L 85, jakož i zařízení na vinutí pružin.

Lis na noky Balluff

Společnost Balluff zavádí do výroby lis na noky.

Společnost Balluff vyrábí vahadla, nápravové čepy, řadicí páky

Společnost Balluff vyrábí vahadla, nápravové čepy, řadicí páky a součásti motoru pro automobilový průmysl.

Elektromechanické ovládací ústrojí BSW

Zahájení výroby elektromechanických ovládacích ústrojí BSW.

Indukční bezdotykové spínače BES

Zahájení výroby indukčních bezdotykových spínačů BES: První bezdotykový snímač je velkým pokrokem v řídicí technice určené pro strojírenství a společnost Balluff se stává špičkou na světovém trhu.

První mezinárodní dceřiná společnost Balluff Österreich

Založení první mezinárodní dceřiné společnosti Balluff Österreich ve Vídni – první krok k expanzi mezinárodní distribuční sítě.

Nová továrna v Neuhausenu

Nová továrna v Neuhausenu a. d. F.: Vzniká moderní, velkolepá budova pro oblast vývoje, výroby a správy.

Optoelektronické snímače BOS

Zahájení výroby optoelektronických snímačů BOS: Snímače Balluff dokáží snímat objekty i na větší vzdálenost a z jiných materiálů, než je kov.

Rolf Hermle

Bratři Klaus a Rolf Hermleovi přebírají vedení rodinné firmy jako 3. generace. Do smrti Klause Hermleho v roce 1987 bratři systematicky rozvíjejí mezinárodní charakter firmy a rozšiřují portfolio výrobků.

Založení dceřiné společnosti Nihon Balluff v Japonsku jako první výrobní a odbytové pobočky v Asii.

Založení poboček v Severní Americe a Brazílii pro lepší péči o zákazníky a strategické řízení trhu.

Zahájení výroby průmyslové RFID systémů BIS: Identifikační systémy jsou kombinací datových nosičů, kombinované hlavy pro čtení a zápis a vyhodnocovacích jednotek.

Zahájení výroby snímačů dráhy Micropulse BTL: První bezdotykové a opotřebení nepodléhající měření lineárních pohybů od firmy Balluff. Začátek dnešního rozsáhlého sortimentu výrobků pro měření dráhy.

Zahájení výroby snímačů magnetického pole BMF: rozšíření odbornosti v oblasti systémů pro snímání magnetického pole.

Zahájení výroby snímačů dráhy Transsonar: další vývoj snímačů dráhy Micropulse BTL.

Založení dceřiné společnosti Balluff Elektronika KFT v Maďarsku. Výrobní síť roste po celém světě.

75 let společnosti Balluff. Podnik roste v mezinárodním měřítku – díky pobočkám ve Švýcarsku, Itálii a České republice a distribučním kancelářím v Singapuru a Číně.

Společnost Balluff otevírá nové logistické centrum a modernizuje výrobu v Neuhausenu.<br />Zahájení výroby systémů Super Shorties BES: Rozšíření odbornosti v oblasti minisenzoriky.

Zahájení výroby magnetoindukčních snímačů dráhy BIL/BIP a magneticky kódovaných systémů pro měření dráhy a úhlu BML: rozšiřování sortimentu měření dráhy s velmi přesnými principy měření.

Vertikální rozšíření výrobního sortimentu se systémy Industrial Networking a Connectivity IO-Link: Společnost Balluff se dále rozvíjí a stává se poskytovatelem systémů a řešení. Příslušenství se stává oblastí s velkým obratem.

Díky novému výrobnímu pracovišti v Číně posiluje společnost Balluff svou pozici na trhu v Asii. Klade přitom důraz na Čínu, Koreu, Tchaj-wan a Japonsko.

Generační změna: Rolf Hermle předává vedení firmy svým dětem Katrině Stegmaier-Hermle a Florianu Hermlemu a technickému řediteli Michaelu Ungerovi.

Zahájení výroby systému SmartLights BNI: Společnost Balluff rozšiřuje svou odbornost o velmi přesné magnetické systémy pro měření dráhy a úhlu.

Integrace Balluff STM do skupiny Balluff. Rozšíření odbornosti v oblasti speciálních optických snímačů a miniaturizované optické senzoriky.

Vlastní distribuční centra v Austrálii a na Novém Zélandu. Díky rozsáhlému sortimentu se společnost Balluff stala průkopníkem koncepce Průmysl 4.0.

Založení nových poboček v Turecku, Koreji a Thajsku.

Další rozvoj značky<br />Slogan podniku „sensors worldwide“ se změnil na „innovating automation“

2020

Jednatel Michael Unger přechází do dozorčí rady. Jeho nástupcem je Frank Nonnenmann. Se svými dlouholetými zkušenostmi ve správě dodavatelských řetězců globálních průmyslových společností je od nynějška zodpovědný za oblasti Supply Chain and Machine & Plant Engineering. Mluvčí správní rady se stává Katrin Stegmaierová-Hermleová.