Síťové moduly
Síťové moduly

Technologie průmyslových sběrnic – pro vyšší výkonnost

Stále rychlejší, flexibilnější, efektivnější a variabilnější výroba vyžaduje bezproblémovou komunikaci od snímače až po internet. Narůstá tak datový tok v rámci výrobních procesů. Pro průmyslovou automatizaci je proto zapotřebí využít komponenty, které dokáží potřebná data dodat. Rovněž je nutná infrastruktura, která dokáže data přenášet do všech úrovní. Řešením je technologie průmyslových sběrnic. Moderní přenos dat přes systémy průmyslových sběrnic, jako je Profibus, Profinet, EtherCAT, CC-Link nebo Ethernet IP v kombinaci se systémem IO-Link, vytváří perfektní předpoklady pro kompatibilitu vaší výroby s požadavky průmyslu 4.0.

Co je průmyslová sběrnice?

První generace technologie průmyslových sběrnic byla vyvinuta v 80. letech 20. století a vytlačila z trhu do té doby běžné paralelní zapojení. Průmyslová sběrnice nahrazuje svazek paralelních vedení jediným sběrnicovým kabelem. Pokud více zařízení posílá data přes jediné vedení, pak je třeba jednoznačně určit, kdo (identifikace), co (hodnoty, příkazy) a kdy (iniciativa) sděluje. To umožňují normované protokoly. V dnešní době jsou na trhu zavedené různé systémy průmyslových sběrnic. Od roku 1999 jsou systémy průmyslových sběrnic celosvětově standardizovány v normě IEC 61158 (Digital data communication for measurement and control - Fieldbus for use in industrial control systems).

Systémy průmyslových sběrnic a IO-Link

Protokol průmyslové sběrnice usnadňuje zapojení, šetří čas při plánování a instalaci a tím snižuje náklady. V kombinaci se systémem IO-Link mohou ještě více vyniknout silné stránky technologie průmyslových sběrnic. Díky IO-Linku získává průmyslová sběrnice vyšší přenosovou rychlost a protokol je lépe využit. Systémy jsou méně náchylné na poruchy a mohou být využívané flexibilněji. Kromě toho klesají náklady, neboť není nutné odstínění. Systém IO-Link se skládá z několika zařízení: masteru IO-Link, inteligentních senzorů a aktorů kompatibilních se systémem IO-Link, které jsou připojené k masteru. Pokud mají být napojeny binární nebo analogové senzory a aktory, je to možné prostřednictvím rozbočovačů pro tato zařízení. IO-Link pro tato zapojení používá standardní tří- nebo čtyřžilové průmyslové kabely. Ty jsou velmi pružné a vhodné pro velký počet ohýbacích cyklů. Kabely se snadno spojují, jsou cenově velmi dostupné a jejich přívody jsou standardizované.

Komunikujeme pomocí IO-Linku

Rozsáhlé portfolio zařízení IO-Link od firmy Balluff zahrnuje senzory s různými principy funkce a bezkonkurenčně široký výběr síťové a spojovací techniky. Systém Balluff IO-Link tak podporuje všechny běžné sběrnicové protokoly: Se sběrnicemi jako Profibus, Profinet, Ethernet-IP, Devicenet, CC-Link a EtherCAT komunikujeme pomocí IO-Linku ve všech oblastech – pro rychlejší uvedení do provozu, optimální průběhy procesů, vysokou konektivitu a maximální bezpečnost plánování a hospodárnost. S firmou Balluff jako výrobcem senzorové techniky a dlouholetým dodavatelem řešení pro průmyslovou automatizaci jste dobře připraveni na budoucnost i na průmysl 4.0. Získejte více informací o podporovaných systémech průmyslových sběrnic.

Technologie průmyslových sběrnic

 • Síťové moduly pro Profibus

  Moderní výroba na základě efektivní aplikační a procesní komunikace

  Společnost Balluff jako dodavatel řešení dodává široké spektrum komponent pro optimální použití sběrnic Profibus. Vyspělá technologie průmyslových sběrnic již léta spolehlivě pomáhá moderní výrobě. Nezávisle na výrobci řídicího systému u nás najdete optimální řešení.

  Můžete těžit z efektivní aplikační a procesní komunikace s jednoduchým propojením, z rychlé instalace přímou montáží do vašeho zařízení, jakož i z možnosti rychlé přestavby. A to vše i v náročném průmyslovém prostředí. Naše řešení Profibus mají možnost připojení IO-Linku. To znamená, že můžete přímo využívat všechny přednosti IO-Linku. Tak roste vaše efektivita s vyspělou připojovací technikou Balluff.

  Charakteristiky

  • nepřetržitá diagnostika: bez výpadků systému
  • centrální parametrizace: zařízení jsou rychle opět provozuschopná
  • úspora času i nákladů
  • usnadněné rozšiřování zařízení a investiční bezpečnost díky plnění normy IEC 61158 / EN 50170
  Síťové moduly pro Profibus
  Řešení IO-Link se sběrnicí Profibus

 • Síťové moduly pro Profinet

  Rychlé, úsporné a robustní v průmyslové automatizaci

  Že průmyslová automatizace udělala díky Profinetu rozhodující krok vpřed, je naprosto zřejmé. S Profinetem totiž zapojíte pohony a bezpečnostní techniku přímo do síťového prostředí.

  Systém pracující na bázi Ethernetu je zřetelně rychlejší než sběrnice Profibus, lze jej však s ní bez problémů kombinovat. Totéž platí pro spojení s IO-Linkem. Šetříte přitom čas a peníze a díky propojení zajistíte zlepšení kvality procesů.

  S našimi síťovými moduly je Profinet plně integrovatelný – od úrovně řízení až k pohonu. A to i v drsných podmínkách.

  Charakteristiky

  • Svoboda při instalaci, jednoduché propojení, nepřetržitá diagnostika a centrální parametrizace díky připojení pomocí IO-Linku
  Síťové moduly pro Profinet
  Řešení IO-Link s Profinetem

 • Síťové moduly pro CC-Link

  Realizace výkonných řídicích topologií pro produkty z jedné ruky

  Jako standardizovaná průmyslová sběrnice integruje CC-Link rozmanité automatizační komponenty nejrůznějších dodavatelů. V Asii je CC-Link již dominantní technologií průmyslových sběrnic. Tato otevřená síť se opírá o celosvětové sdružení partnerů CC-Link CLPA, k němuž náleží více než 1 000 firem.

  Jako účinný a integrovaný systém CC-Link zaručeně splňuje vaše požadavky. Využijte naše kvalitní a rozsáhlé portfolio a realizujte své výkonné řídicí topologie s produkty z jedné ruky.

  Charakteristiky

  • pro náročné podmínky: plně zalité, robustní pouzdro
  • výkonná diagnostika jednoznačně identifikuje problémové oblasti
  • konstantní průchod dat i při velkých množstvích dat
  • spolehlivé řízení v reálném čase
  • řídicí systémy programovatelné přes síť
  • síťové stanice vypínatelné a zapínatelné v běžném provozu
  • automaticky obnovitelné síťové stanice
  Řešení IO-Link s CC-Linkem

 • CC-Link IE/Field

  Výzvy automatizace zvládnete s vysoce funkčními a praktickými moduly

  Pro všechny oblasti průmyslové komunikace platí: technologie průmyslových sběrnic a sítí mají splňovat požadavky na stále výkonnější komunikaci.

  Současně by měla být komunikace co nejjednotnější. Speciálně pro úkoly automatizace v asijském prostoru dokázala firma Balluff spojit komunikaci na úrovni strojů a zařízení s komunikací snímač/aktuátor: Síťové moduly BNI pro CC-Link IE/Field pro úroveň zařízení na jedné a přímé spojení s úrovní snímač/aktuátor na druhé straně.

  Pro dokonalé připojení vstupních/výstupních systémů na otevřený, deterministický vysokorychlostní síťový modul CC-Link IE/Field jsme vyvinuli vysoce funkční a praktické moduly s průmyslovými sběrnicemi. Díky svým pozoruhodným možnostem parametrizace a diagnostiky staví tato nová generace všechna dosavadní řešení do stínu.

  Charakteristiky

  • stupeň krytí IP 67
  • zcela zalité pouzdro
  • displej, LED a integrovaný přístup SLMP (Seamless Message Protocol) pro diagnostiku a parametrizaci
  CC-Link IE/Field
  Řešení IO-Link s CC-Linkem IE / průmyslovou sběrnicí

 • Síťové moduly pro Devicenet

  Optimální síťové komponenty s efektivním použitím Devicenet

  Balluff vás podporuje celým spektrem výkonné síťové techniky, abyste si mohli jednoduše vybrat optimální síťové komponenty. Pro aplikace v USA dostanete u nás všechny moduly pro efektivní použití systému Devicenet.

  Nezávisle na výrobci řízení profitujete díky našemu rozsáhlému a vyspělému programu sítí a konektivity. Je důsledně zaměřen na vaše požadavky a mimo prostředí rozvaděče splní všechna vaše přání. Rozhodněte se tak pro efektivní kombinaci aplikace a procesu a ušetřete čas i náklady.

  Charakteristiky

  • jednoduchá instalace, rychlé zabudování, rychlá přestavba
  • nezávisle na výrobci řídicího systému
  Síťové moduly pro Devicenet
  Řešení IO-Link s Devicenetem

 • Síťové moduly pro Ethernet/IP

  Náš standard síťové techniky pro vysoký výkon zařízení

  Vysoká efektivita není dosažitelná bez optimalizované sítě. Pro vaše výkonné zařízení nabízíme rozsáhlý program Ethernet/IP. Jako celosvětově uznávaný standard pro síťovou techniku, který již v mnoha oblastech nahradil Devicenet. Neboť technologie založená na Ethernetu pracuje zřetelně rychleji a umožňuje začlenění hnací techniky.

  Naše síťové moduly pro Ethernet/IP kromě toho bodují svou výbornou ovladatelností. Jen u ethernetových modulů Balluff můžete blokovat IP adresy a chránit je před nechtěnými změnami. To zvyšuje bezpečnost a zjednodušuje údržbu.

  Charakteristiky

  • úspora času i nákladů: rychlá instalace a jednoduchá integrace do stávajících sítí
  • jednoduchá výměna modulů díky inovativnímu vkládání adres
  Síťové moduly pro Ethernet/IP
  Řešení IO-Link s Ethernetem/IP

 • Síťové moduly pro EtherCAT

  Výkonná technologie pro úplnou flexibilitu

  Vynikající výkonnost, nízké náklady, flexibilní topologie a snadná manipulace – to jsou přednosti průmyslové ethernetové technologie EtherCAT. Poskytuje úplnou flexibilitu: od svobodné volby topologie přes možnost připojovat a odpojovat zařízení a segmenty v běžném provozu až k redundanci vedení u kruhové topologie.

  EtherCAT je vhodný pro centralizovanou a decentralizovanou architekturu, podporuje komunikaci master/slave, master/master a slave/slave. Kromě toho může začleňovat podřízené průmyslové sběrnice.

  Při využití stávající infrastruktury je automatizačním protokolem EtherCAT Automation Protocol optimálně pokryta i úroveň výrobního závodu. Nejlépe s našimi síťovými moduly.

  Charakteristiky

  • podpora až 65 535 účastníků do vzdálenosti až 100 m
  • mezinárodní standard od roku 2007
  Síťové moduly pro EtherCAT
  Řešení IO-Link s Ethercatem

Získejte více informací o systému Balluff IO-Link

Průmysl 4.0 Koncentrované znalosti pro průmyslovou automatizaci

Technika průmyslových sítí Sítě se systémem IO-Link

Bezpečnost přes IO-Link Bezpečnost s kvalitou Balluff