Balluff získal certifikát ISO 9001:2015

Balluff získal certifikát ISO 9001:2015

Včasná aktualizace managementu kvality

Neuhausen a. d. F.: Společnost Balluff GmbH, čelní dodavatel průmyslové automatizace v oblasti řešení snímací techniky a systémů, úspěšně aktualizovala svůj management kvality podle normy ISO 9001:2015. Balluff je tak jednou z prvních firem v oboru, která přešla z předchozí verze 2008 na nejnovější stav.

„Naši zákazníci umí ocenit jedinečnou kvalitu firmy Balluff. Zároveň jsou ale velmi nároční a dbají na detaily. Včasnou certifikací podle ISO 9001:2015 jsme podložili své nároky na kvalitu Balluff a svou představu o ní,“ vysvětluje Peter Dolderer, pracovník společnosti Balluff pověřený managementem kvality. Zcela jasně se zde ukazuje zaměření rodinné firmy na orientaci na zákazníka: Aktualizace normy managementu kvality naplňuje přání zákazníků a ukazuje, že Balluff důsledně splňuje, a dokonce i předčí očekávání zákazníků.

Kromě včasného rozhodnutí pro změnu normy je Balluff napřed i ohledně velikosti společnosti: prověřeno a certifikováno bylo 16 závodů. Mezinárodně skvěle sestavený klíčový tým dosáhl díky vhodnému rozdělení úkolů včasného dokončení projektu. Výrazně k tomu přispěla pravidelná komunikace v týmu a vytvoření globální komunikační sítě. Michael Unger, technický jednatel společnosti Balluff, je hrdý: „Všichni zúčastnění ve firmě se aktivně zabývají tématem kvality.“

S Mold-ID, které se používá u vstřikovacích strojů, vyvinula firma Balluff řešení, které umožňuje rozpoznat závady dříve, než se vůbec vyskytnou. Nástroje podléhají opotřebení a dochází u nich ke znečištění, a proto se u nich musí provádět pravidelná údržba.

Prohlídky a údržba se v mnoha případech provádějí teprve tehdy, když vyráběné díly již nesplňují požadované standardy kvality, nebo dokonce když nástroj vypoví službu. Zde nastupuje systém Mold-ID, který umožňuje sledování používání vstřikovacích nástrojů a včas upozorňuje na potřebné údržbové práce. Klíčovou součástí tohoto řešení je paměťové médium RFID. Každému nástroji tak lze přiřadit individuální informace, jako např. dobu používání nebo poslední místo použití.

„Vytyčujeme tak na našem trhu laťku,“ potvrzuje Christian Mair, vedoucí centrálního managementu kvality a životního prostředí ve společnosti Balluff. „Naše vynikající kvalita je nyní potvrzena třetí stranou. Zákazníci vnímají naši včasnou certifikaci pozitivně. I zde poskytujeme poradenství a vzájemně se učíme.“

Oproti předcházející verzi stanoví aktualizovaná norma managementu kvality nové klíčové body a je tak přizpůsobená narůstající komplexnosti a propojení na světovém trhu. Do centra pozornosti se dostává například kultura vedení a komunikace. Kromě dokumentace vědomostí a kvalifikace jsou ve větší míře zohledňovány a hodnoceny také zájmy různých partnerů, jako zákazníků, dodavatelů, pracovníků atd.

Kvalita je ve firmě Balluff pevně zakotvená v hodnotách společnosti. S výrobou a vývojem v devíti závodech na celém světě poskytuje rodinná firma globální příslib kvality, který splňuje na všech trzích pomocí celosvětové odbytové, logistické a servisní sítě. Četné přísné kontroly a normy, jako mj. ISO 9001:2015, zaručují trvale vysokou kvalitu produktů.

Balluff získal certifikát ISO 9001:2015
Christian Mair, vedoucí centrálního managementu kvality a životního prostředí ve společnosti Balluff, je hrdý na včasnou certifikaci.

O firmě Balluff

Firma Balluff, založená roku 1921 v Neuhausen a. d. F., je s 3 000 zaměstnanci celosvětovým symbolem pro inovativní techniku, kvalitu a maximální orientaci na zákazníka. Jako čelní poskytovatel průmyslové automatizace nabízí tento rodinný podnik rozsáhlý sortiment kvalitních snímacích, identifikačních a síťových systémů. V roce 2015 dosáhla firma Balluff GmbH obratu cca 366 milionů €. Mimo ústředního sídla v Neuhausen auf den Fildern má firma Balluff výrobní a vývojová pracoviště po celém světě a je zastoupena pobočkami a reprezentanty v 61 zemích. To zákazníkům zajišťuje rychlou celosvětovou dostupnost výrobků a vysokou kvalitu poradenství a servisu přímo na místě.