Rowery, motocykle i maszyny do szycia były punktem wyjścia dla ponad 90-letniej historii sukcesu.

Gebhard Balluff
1921

Gebhard Balluff zakłada w Neuhausen swój warsztat napraw mechanicznych rowerów, motocykli i maszyn do szycia, który przeradza się w zakład produkcji części precyzyjnych, toczonych i frezowanych.

Eduard Hermle
1940

Gebhard Balluff przekazuje prowadzenie firmy swojemu zięciowi Edwardowi Hermle.

Fabryka precyzyjnych wyrobów mechanicznych
1947

Balluff staje się fabryką precyzyjnych wyrobów mechanicznych i wytwarza między innymi śruby rzymskie DIN L 85 oraz zegarmistrzowskie przyrządy do nawijania sprężyn.

Prasy do ziemniaków Balluff
1952

Balluff rozpoczyna produkcję pras do ziemniaków.

Balluff produkuje dźwigienki zaworowe, zwrotnice, dźwignie biegów
1954/55

Balluff produkuje dźwigienki zaworowe, zwrotnice, dźwignie biegów i elementy silników dla przemysłu samochodowego.

Produkcja przełącznika krzywkowego BNS
1956

Rozwój i wejście w dziedzinę sensoryki: produkcja przełącznika krzywkowego BNS

indukcyjne przełączniki zbliżeniowe BES
1968

Rozpoczęcie produkcji indukcyjnych przełączników zbliżeniowych BES: Pierwszy czujnik bezdotykowy oznacza ogromny postęp w technologii sterowania w dziedzinie budowy maszyn i sprawia, że Balluff staje się liderem rynku.

pierwsza międzynarodowa spółka-córka Balluff Österreich
1971

Założenie pierwszej międzynarodowej spółki-córki Balluff Österreich w Wiedniu – pierwszy krok do rozszerzenia międzynarodowej sieci sprzedaży.

Budowa nowej fabryki w Neuhausen
1976

Budowa nowej fabryki w Neuhausen a. d. F.: Nowoczesny, obszerny budynek dla działów projektowania, produkcji i zarządu.

czujniki optoelektroniczne BOS
1978

Rozpoczęcie produkcji czujników optoelektronicznych BOS: Czujniki Balluff mogą teraz wykrywać obiekty z dużej odległości, wykonanych z innych materiałów niż metal.

Rolf Hermle
1978

Mit Rolf Hermle wird die Geschäftsführung des Familienunternehmens an die 3. Generation übergeben. Mit ihm wird die Internationalisierung des Unternehmens und das Produktportfolie systematisch ausgebaut.

1980

Założenie spółki-córki Nihon Balluff Japan jako pierwszego oddziału w Azji zajmującego się produkcją i sprzedażą na rynku lokalnym.

1981/83

Założenie oddziałów w Ameryce Północnej i Brazylii w celu zapewnienia lepszej obsługi klientów lokalnie oraz strategicznego poszerzenia rynku.

1983

Rozpoczęcie produkcji przemysłowych systemów RFID BIS: Systemy do identyfikacji są połączeniem nośnika danych, głowicy do odczytu/zapisu i procesora.

1984

Rozpoczęcie produkcji przetworników położenia Micropulse BTL: Pierwszy bezdotykowy i niepodlegający zużyciu pomiar ruchu liniowego marki Balluff. Początek obszernej dziś oferty czujników do pomiaru położenia.

1986

Rozpoczęcie produkcji czujników pola magnetycznego BMF: rozszerzenie kompetencji w zakresie czujników pola magnetycznego.

1987

Początek produkcji przetworników położenia Transsonar: rozwinięcie przetworników położenia Micropulse BTL.

1989

Założenie spółki-córki Balluff Elektronika KFT na Węgrzech. Światowa sieć produkcyjna rośnie.

1996

75 lat firmy Balluff. Przedsiębiorstwo rozwija się na arenie międzynarodowej - z oddziałami w Szwajcarii, Włoszech i Czechach oraz biurami sprzedaży w Singapurze i Chinach.

2000

Balluff otwiera nowe centrum logistyczne oraz zmodernizowany dział produkcji w Neuhausen.
Rozpoczęcie produkcji bardzo małych czujników indukcyjnych BES: rozszerzenie kompetencji w zakresie czujników miniaturowych.

2004

Rozpoczęcie produkcji magneto-indukcyjnych czujników położenia BIL/BIP i kątowych i liniowych enkoderów magnetycznych BML: rozbudowa oferty urządzeń do pomiaru położenia o superprecyzyjne zasady pomiarowe.

2006

Pionowe rozszerzenie oferty produktów o Industrial Networking i Connectivity IO-Link: Balluff rozwija się dalej, stając się dostawcą systemów i rozwiązań.

2007

Dzięki nowej siedzibie produkcyjnej w Chinach Balluff rozbudowuje swoją pozycję rynkową w Azji z nastawieniem na Chiny, Koreę, Tajwan i Japonię. Oddział w Chinach liczy dziś 150 pracowników.

2010

Zmiana pokoleniowa: Rolf Hermle przekazuje prowadzenie firmy swoim dzieciom Katrin Stegmaier-Hermle i Florian Hermle oraz dyrektorowi technicznemu Michael Unger.

2012

Rozpoczęcie produkcji SmartLights BNI: Balluff rozszerza swoje kompetencje o superdokładne liniowe i kątowe enkodery magnetyczne.

2014

Włączenie Balluff STM do grupy Balluff. Rozszerzenie kompetencji w zakresie specjalnych czujników optoelektronicznych i zminiaturyzowanych czujników optycznych.

2015

Własna dystrybucja na terenie Australii i Nowej Zelandii. Dzięki swojej bogatej ofercie Balluff nadaje tempa projektowi Przemysł 4.0.

2016

Założenie nowych oddziałów w Turcji, Korei i Tajlandii.

Balluff GmbH
2016

Weiterentwicklung des Markenauftritts
Aus dem Unternehmensslogan „sensors worldwide“ wird „innovating automation“