Profil firmy Balluff
Profil firmy Balluff

Innowacyjna Automatyzacja. Z wysokimi standardami i osobistym zaangażowaniem.

Firma Balluff wspiera przedsiębiorstwa w procesie usprawniania procesów produkcyjnych, dostarczając innowacyjne urządzenia i rozwiązania, które służą do planowania produkcji, optymalizacji kosztów i zarządzania jakością. W myśl idei przemysłu 4.0, poprzez zaawansowane rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej, poprawiamy zdolności produkcyjne naszych Klientów.

Firma Balluff jest średniej wielkości przedsiębiorstwem rodzinnym, prowadzonym obecnie przez czwarte już pokolenie właścicieli. Przedsiębiorstwo założone w Neuhausen auf den Fildern pod Stuttgartem szybko rozwinęło się do poziomu otwartego na świat, wiodącego globalnego gracza. Jesteśmy firmą z tradycjami, którą wyróżnia wieloletnia współpraca z naszymi klientami, dla których jesteśmy ważnym partnerem w zakresie innowacji, by wspólnie wyznaczać trendy na światowych rynkach.

Bardzo wcześnie otworzyliśmy się na rynki międzynarodowe. W latach 80-tych Balluff był pierwszym i przez długi czas jedynym producentem czujników z własną produkcją w Brazylii. Dziś Balluff zadomowiony jest nie tylko w Neuhausen, lecz również w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz na wszystkich innych ważnych rynkach - w 68 krajach na całym świecie. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć i wspierać naszych klientów i dawać im dokładnie to, czego potrzebują: wysokiej jakości czujniki, rozwiązania z zakresu identyfikacji i sieci przemysłowych, jak również oprogramowanie dla kompletnych rozwiązań systemowych we wszystkich obszarach automatyzacji.

W trosce o najwyższy poziom świadczonych usług Balluff stworzył swoje własne kryteria. Nazywamy je jakością Balluff. Jest to wyjątkowo wysoki standard, który przewyższa nawet obowiązujące normy, który oferujemy nie tylko w naszych produktach, lecz również w zakresie doradztwa i usług.

Nasi klienci czują to szczególne zaangażowanie, z którym przyjmujemy ich wyzwania, spełniamy wymagania i opracowujemy technologie nastawione na przyszłość. Wiemy, że jeśli nasi klienci są świetnie przygotowani na przyszłość, to my również. Dlatego naszym mottem jest „innovating automation“.

 

Firma w liczbach

Rok założenia 1921
Obroty Grupy Balluff w roku 2018 488 mln. EUR
Liczba pracowników w roku 2018 4.000
Spółki córki i przedstawicielstwa zajmujące się produkcją, dystrybucją i rozwojem 38
Zakłady produkcyjne 10

Nasza strategia: przejrzystość i bycie blisko klienta

Zarząd firmy

W firmie Balluff jakość pozostaje w rodzinie. Firma jest przedsiębiorstwem rodzinnym od czterech pokoleń.

  • Katrin Stegmaier-Hermle
  • Florian Hermle
  • Frank Nonnenmann

Konsekwentna orientacja na klienta

W firmie Balluff kompetencje i odpowiedzialność są jasno przyporządkowane,aby jak najbardziej skrócić czas podejmowania decyzji oraz przeprowadzania wdrożeń.

Balluff koncentruje się na tym, aby szybko i precyzyjnie realizować specyficzne wymagania określonych sektorów przemysłu. To jasne nastawienie odzwierciedla również siedem obszarów działania w naszej strukturze organizacyjnej. Trzy z nich łączą w sobie (pod względem organizacyjnym) główne gałęzie przemysłu Mobility, Packaging, Food & Beverage oraz Machine & Plant Engineering. Pozostałe cztery obszary reprezentowane są przez Marketing & Sales, Technology, Supply Chain oraz Services, Finance & Quality.

Globalne sieci w celu zapewnienia optymalnej obsługi klientów

Dzięki sieci oddziałów na całym świecie możemy zaoferować naszym Klientom wysoką elastyczność dziania oraz najlepsze w swojej klasie terminy dostaw.

Dzięki naszej sieci 38 spółek córek, zajmujących się dystrybucją, produkcją i rozwojem, oraz licznym przedstawicielstwom, jesteśmy reprezentowali w 68 krajach na świecie. Gwarantuje to najlepsze terminy dostaw, niezawodność, przejrzysty przepływ materiałów i jasne kompetencje. I to – co jest szczególnie ważne dla naszych klientów – niezmiennie wysoką jakość.

Ponadto, dzięki naszej lokalnej obecności, możemy bardzo elastycznie reagować na regionalne potrzeby rynkowe i w ten sposób skutecznie realizować wymagania klientów.