Rowery, motocykle i maszyny do szycia były punktem wyjścia dla ponad 100-letniej historii sukcesu.

Gebhard Balluff

Gebhard Balluff zakłada w Neuhausen swój warsztat napraw mechanicznych rowerów, motocykli i maszyn do szycia, który przeradza się w zakład produkcji części precyzyjnych, toczonych i frezowanych.

Eduard Hermle

Gebhard Balluff przekazuje prowadzenie firmy swojemu zięciowi Edwardowi Hermle.

Fabryka precyzyjnych wyrobów mechanicznych

Balluff staje się fabryką precyzyjnych wyrobów mechanicznych i wytwarza między innymi śruby rzymskie DIN L 85 oraz zegarmistrzowskie przyrządy do nawijania sprężyn.

Prasy do ziemniaków Balluff

Balluff rozpoczyna produkcję pras do ziemniaków.

Balluff produkuje dźwigienki zaworowe, zwrotnice, dźwignie biegów

Balluff produkuje dźwigienki zaworowe, zwrotnice, dźwignie biegów i elementy silników dla przemysłu samochodowego.

Produkcja przełącznika krzywkowego BNS

Rozwój i wejście w dziedzinę sensoryki: produkcja przełącznika krzywkowego BNS

indukcyjne przełączniki zbliżeniowe BES

Rozpoczęcie produkcji indukcyjnych przełączników zbliżeniowych BES: Pierwszy czujnik bezdotykowy oznacza ogromny postęp w technologii sterowania w dziedzinie budowy maszyn i sprawia, że Balluff staje się liderem rynku.

pierwsza międzynarodowa spółka-córka Balluff Österreich

Założenie pierwszej międzynarodowej spółki-córki Balluff Österreich w Wiedniu – pierwszy krok do rozszerzenia międzynarodowej sieci sprzedaży.

Budowa nowej fabryki w Neuhausen

Budowa nowej fabryki w Neuhausen a. d. F.: Nowoczesny, obszerny budynek dla działów projektowania, produkcji i zarządu.

czujniki optoelektroniczne BOS

Rozpoczęcie produkcji czujników optoelektronicznych BOS: Czujniki Balluff mogą teraz wykrywać obiekty z dużej odległości, wykonanych z innych materiałów niż metal.

Rolf Hermle

Bracia Klaus i Rolf Hermle byli trzecim pokoleniem, któremu przekazano kierownictwo firmy. Aż do śmierci Klausa Hermle w roku 1987 bracia wspólnie działali na rzecz internacjonalizacji firmy i systematycznego rozszerzenia oferty produktów.

Założenie spółki-córki Nihon Balluff Japan jako pierwszego oddziału w Azji zajmującego się produkcją i sprzedażą na rynku lokalnym.

Założenie oddziałów w Ameryce Północnej i Brazylii w celu zapewnienia lepszej obsługi klientów lokalnie oraz strategicznego poszerzenia rynku.

Rozpoczęcie produkcji przemysłowych systemów RFID BIS: Systemy do identyfikacji są połączeniem nośnika danych, głowicy do odczytu/zapisu i procesora.

Rozpoczęcie produkcji przetworników położenia Micropulse BTL: Pierwszy bezdotykowy i niepodlegający zużyciu pomiar ruchu liniowego marki Balluff. Początek obszernej dziś oferty czujników do pomiaru położenia.

Rozpoczęcie produkcji czujników pola magnetycznego BMF: rozszerzenie kompetencji w zakresie czujników pola magnetycznego.

Początek produkcji przetworników położenia Transsonar: rozwinięcie przetworników położenia Micropulse BTL.

Założenie spółki-córki Balluff Elektronika KFT na Węgrzech. Światowa sieć produkcyjna rośnie.

75 lat firmy Balluff. Przedsiębiorstwo rozwija się na arenie międzynarodowej - z oddziałami w Szwajcarii, Włoszech i Czechach oraz biurami sprzedaży w Singapurze i Chinach.

Balluff otwiera nowe centrum logistyczne oraz zmodernizowany dział produkcji w Neuhausen.<br />Rozpoczęcie produkcji bardzo małych czujników indukcyjnych BES: rozszerzenie kompetencji w zakresie czujników miniaturowych.

Rozpoczęcie produkcji magneto-indukcyjnych czujników położenia BIL/BIP i kątowych i liniowych enkoderów magnetycznych BML: rozbudowa oferty urządzeń do pomiaru położenia o superprecyzyjne zasady pomiarowe.

Pionowe rozszerzenie oferty produktów o Industrial Networking i Connectivity IO-Link: Balluff rozwija się dalej, stając się dostawcą systemów i rozwiązań.

Dzięki nowej siedzibie produkcyjnej w Chinach Balluff rozbudowuje swoją pozycję rynkową w Azji z nastawieniem na Chiny, Koreę, Tajwan i Japonię.

Zmiana pokoleniowa: Rolf Hermle przekazuje prowadzenie firmy swoim dzieciom Katrin Stegmaier-Hermle i Florian Hermle oraz dyrektorowi technicznemu Michael Unger.

Rozpoczęcie produkcji SmartLights BNI: Balluff rozszerza swoje kompetencje o superdokładne liniowe i kątowe enkodery magnetyczne.

Włączenie Balluff STM do grupy Balluff. Rozszerzenie kompetencji w zakresie specjalnych czujników optoelektronicznych i zminiaturyzowanych czujników optycznych.

Własna dystrybucja na terenie Australii i Nowej Zelandii. Dzięki swojej bogatej ofercie Balluff nadaje tempa projektowi Przemysł 4.0.

Założenie nowych oddziałów w Turcji, Korei i Tajlandii.

Balluff GmbH

Weiterentwicklung des Markenauftritts<br />Aus dem Unternehmensslogan „sensors worldwide“ wird „innovating automation“

2020

Dyrektor zarządzający Michael Unger przechodzi do Rady Doradczej. Jego następcą jest Frank Nonnenmann. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w zarządzaniu łańcuchem dostaw w globalnych przedsiębiorstwach przemysłowych, jest obecnie odpowiedzialny za działy Supply Chain i Machine & Plant Engineering. Katrin Stegmaier-Hermle zostaje rzeczniczką zarządu.