Oprogramowanie marki Balluff

Nasz kompletny pakiet: od ewaluacji, poprzez koncepcję, aż po implementację

Dzięki cyfryzacji oraz IIoT różnorodność technologiczna rozwija się błyskawicznie i rośnie potrzeba integracji. To stawia przed automatyką coraz to nowe wyzwania; w ten sposób otwierają się między innymi nowe pytania o bezpieczeństwo. Wesprzemy Cię naszymi odpowiednio dopasowanymi rozwiązaniami IIoT, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać szanse, jakie niosą z sobą nowe technologie. Oczywiście dostosujemy się przy tym całkowicie do Twoich potrzeb.

Wychodząc od Twoich wymagań, zaprojektujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązania 360°-IIoT, dla których przeprowadzimy ewaluację obecnej sytuacji, uwzględnimy Twoją infrastrukturę OT i IT oraz zastosujemy odpowiednią strategię, metodykę i technologię. Na przykład zmodyfikujemy Twoje urządzenia w celu zapewnienia jak najlepszej funkcjonalności. Oprócz zaimplementowania rozwiązania, np. integracji w stanowisko sterowania, w skład tego pakietu wchodzi również indywidualna pomoc przez cały cykl życiowy. Praktyczność naszych rozwiązań gwarantujemy na podstawie Use Cases w scenariuszach IIoT.

Ekonomiczność i jakość mają dla nas przy tym szczególne znaczenie. I od początku myślimy o bezpieczeństwie danych. Bezproblemowe połączenie OT i IT jest dla naszych ekspertów sprawą oczywistą. To jasne, że wykorzystują oni różne kompetencje z zakresu IT i OT, badań i rozwoju, zarządzania procesami i projektami oraz z zakresu Sales.

indywidualne rozwiązania 360°-IIoT marki Balluff

Nasze usługi

 • (1) Industrial i Cyber Security

  Znajdziemy odpowiednią strategię

  IIoT, cyfryzacja oraz rosnący stopień połączenia urządzeń w sieci niosą ze sobą nowe zagrożenia, na które trzeba reagować. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz naszej obszernej wiedzy pomożemy Ci znaleźć odpowiednią strategię obrony.

  Security Engineering

  W przypadku każdego projektu IIoT bezpieczeństwo jest głównym tematem, który uwzględniany jest w naszej koncepcji już w pierwszym etapie planowania. Nakreślamy modele zagrożeń i przygotowujemy koncepcję kompletnej ochrony. Dzięki temu uzyskiwany jest najwyższy poziom bezpieczeństwa.

  Security Assessment

  Kompleksowe infrastruktury OT lub IT narażone są na coraz więcej zagrożeń. A cały system jest na tyle odporny, na ile odporne jest jego najsłabsze ogniwo. Jesteśmy w stanie przeniknąć przez tę złożoność i znaleźć słabe punkty. Przyglądamy się przy tym szczegółowo każdemu poziomowi: infrastrukturze, architekturze, projektowi, sprzętowi i oprogramowaniu oraz indywidualnie opracowanym aplikacjom i systemom.

  Security Consulting

  Różnorodność rozmaitych technologii, trendów i produktów rośnie w błyskawicznym tempie, stawiając ogromne wymagania w dziedzinie bezpieczeństwa. Będziemy służyć Ci radą i pomocą we wszystkich kwestiach związanych z bezpieczeństwem, towarzysząc Ci np. przy certyfikacji ISO-27001.

 • (2) Backend Integration

  Dostosowanie do Twoich potrzeb

  Szybko przyrastające ilości danych IIoT wymagają stabilnego fundamentu, na którym można realizować przepływ informacji, zapewniający wartość dodaną. Zaprojektujemy i zintegrujemy dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązania na płaszczyźnie backend. I to zarówno na bazie nowoczesnych, jak i sprawdzonych technologii, takich jak usługi sieciowe i chmurowe (np. Spring/Spring Boot), języki oparte o JVM czy .Net Core.

  Dzięki temu, że zapanowaliśmy nad mieszanką różnych technologii oraz paradygmatami programowania, jak na przykład architektura wielojęzykowa czy mikrousługi, możemy zaoferować Ci zawsze precyzyjnie dostosowane rozwiązania.

 • (3) Projekt i design HMI

  Wizualizacja wprowadza transparentność

  Niezależnie od tego, jakie procesy mają być wizualizowane w Twojej automatyce, zatroszczymy się o to. Na przykład zwizualizujemy Twoją linią produkcyjną na panelu Dashbord i sprawimy, by procesy i stany były transparentne.

  Zmiany ciśnienia przedstawione na panelu Dashbord dostarczą szczegółowych informacji na temat statusu maszyny oraz świetnie nadają się do analizy stanu i odchyleń. Jeśli na przykład wizualizowane mają być zmiany poboru prądu, na pierwszy rzut oka można wyciągnąć wnioski dotyczące stanu urządzenia.

  Wizualizacja oznacza dla nas również dostosowanie Corporate Design Twojej firmy do świata cyfrowego. Realizację determinuje przy tym użyteczność.

 • (4) Embedded Development

  Obsługa prawie wszystkich urządzeń

  Dzięki naszemu oprogramowaniu możemy zoptymalizować wykorzystywany przez Ciebie sprzęt pod kątem specyficznych wymogów. Dotyczy to zarówno urządzeń Balluff jak i Third Party Hardware. Dzięki naszej modyfikacji na przykład dane na nośniku RFID mogą być odczytywane i zapisywane przez NFC.

  Niezależnie od tego z jakiej infrastruktury korzystasz, umożliwimy Ci komunikację Twoich urządzeń z nadrzędnym systemem aż po chmurę.

 • (5) Smart Devices i Enterprise Web

  Dla różnych platform programowych

  Niezależnie od tego, czy stosujesz platformy programowe oparte na systemie operacyjnym Android, iOS, Windows czy Linux, napiszemy dla Ciebie aplikacje dla różnych mobilnych urządzeń końcowych, na przykład tabletów, smartfonów, czytników ręcznych czy urządzeń ubieralnych. Oczywiście dla systemu preferowanego w Twojej firmie.

  Dodatkowo uzyskasz niezależne od platformy aplikacje hybrydowe, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z różnych urządzeń. Procesy, dane i analizy będą mogły być dzięki temu udostępniane na każdym urządzeniu w każdym miejscu na świecie.

  Dla Enterprise Web projektujemy na przykład panele Dashboard, na których możesz wizualizować swoje aplikacje. Dzięki temu Twój smartfon i komputer będą odwoływać się do tej samej platformy. Powoduje to uproszczenie obsługi i zwiększenie ekonomiczności.

 • (6) Design i integracja sprzętu

  Zaufaj wieloletnim ekspertyzom

  Jako specjalista w zakresie automatyki i wieloletni partner różnych gałęzi przemysłu, firma Balluff ma nie tylko bogatą ofertę, lecz również ugruntowaną wiedzę i doświadczenie, na którym możesz polegać.

  Te kompetencje umożliwiają nam zaoferowanie Ci optymalnego rozwiązania sprzętowego oraz integrację z Twoimi aplikacjami.

  W zależności od potrzeb zaprojektujemy dla Ciebie odpowiednią koncepcję sprzętową, przeprowadzimy testy wykonalności i zintegrujemy sprzęt z Twoją automatyką. Skorzystaj z tej ekspertyzy.

 • (7) Zarządzanie danymi

  Podstawa wysokiej transparentności i prognoz, na których można polegać

  Gromadzenie, przetwarzanie oraz analizowanie danych jest podstawą konserwacji zapobiegawczej. Na podstawie tych danych można wywnioskować cenne informacje, które można z kolei zastosować w produktywny sposób w Twojej automatyce. Pozwala to na odczyt tendencji i ustalanie ich przyczyn. Dzięki temu odpowiednio wcześnie wykryjesz ewentualne słabe punkty w procesie i będziesz mógł na nie bezpośrednio zareagować.

  Transparentność dzięki odpowiedniemu zarządzaniu danymi otwiera przed Tobą pole do działania, umożliwiające na przykład uniknięcie nieplanowanych przestojów.

 • (8) DevOps i IT-Infrastruktur-Management

  Łączymy różne światy

  Dzięki Industrial Internet of Things obszary, które dawniej były osobne, jak na przykład technologia informatyczna i operacyjna, idą ręka w rękę, gdyż maszyny o kompleksowej konstrukcji z siecią czujników i oprogramowaniem wymagają współpracy OT i IT.

  Nasz zespół DevOpss pomoże Ci, połączyć oba te światy. W celu bezproblemowego działania urządzeń zaprojektujemy dostosowaną do nich infrastrukturę. Uwzględnimy przy tym kompletne otoczenie. Także Ty zoptymalizuj swój cały proces.

  Dzięki naszemu zarządzaniu infrastrukturą IT będziesz dodatkowo dysponował przemyślaną technologią chmurową, dostosowaną do Twoich procesów. Niezależnie od tego z jakich systemów IT korzystasz, zadbamy o optymalny przesył danych do chmury i pomożemy Ci w zarządzaniu nimi.