Ustalanie pozycji krańcowych i pozycji odniesienia
Ustalanie pozycji krańcowych i pozycji odniesienia

Bogata oferta czujników miniaturowych w celu zapewnienia optymalnych rozwiązań

Niezawodnie proste sposoby odczytu pozycji do ustalania pozycji krańcowych i referencyjnych zapewniają binarne czujniki różnych technologii. Dzięki małym rozmiarom i niewielkiej masie nasze serie czujników miniaturowych przekonują w miejscach o ograniczonej przestrzeni oraz przy zastosowaniu na ruchomych elementach wykonawczych i osiach. Na przykład w przypadku chwytaków, ładowarek portalowych czy zastosowań Pick-and-Place, gdzie każdy gram zaoszczędzonej masy zwiększa efektywność energetyczną urządzenia.

W branży budowy maszyn i urządzeń prędkości obrotowe ustalane są wszędzie, na przykład bezpośrednio w napędzie lub na różnych wałach pakowarki. Do pomiaru prędkości obrotowych i ustalania kierunku obrotów oraz stanu zatrzymania uzyskasz u nas rozwiązania dostosowane do Twoich wymogów. W celu prostej kontroli wystarczy często jeden a w przypadku konieczności równoczesnego rozpoznawania kierunku obrotu dwa czujniki indukcyjne Standard.
W przypadku wymagających zastosowań przy wyższych prędkościach obrotowych lub w celu dokładnego określenia prędkości obrotowej świetnym wyborem będą nasze enkodery do pomiaru kąta obrotu z pierścieniami magnetycznymi.

Przykładowe zastosowania