Detekcja za pomocą czujników
Detekcja za pomocą czujników

Czujniki - rozwiązania dla wszystkich rodzajów detekcji

Skorzystaj z możliwości detekcji za pomocą czujników Balluff w celu eliminacji błędów. Nasza oferta obejmuje czujniki do rozpoznawania obiektów, czujniki do pomiaru położenia i odległości oraz czujniki optoelektroniczne.

Czujniki Balluff stosowane są do rozpoznawania obiektów oraz niezawodnie kontrolują, czy dany obiekt jest obecny. Dostarczają informację zwrotną "Tak" lub "Nie". Są proste, efektywne i pozwalają na zastosowanie w przypadku wielu skomplikowanych aplikacji. Czujniki do detekcji obiektówidealnie sprawdzają się w przypadku gdy kontrolowane obiekty są dobrze zamocowane.

Czujniki do pomiaru położenia i odległości są pożądanym rozwiązaniem wówczas, gdy istnieje potrzeba kontroli obiektów i ich pozycji.

Nasze czujniki optoelektroniczne rozpoznają odpowiedni kolor i właściwy materiał kontrolowanych obiektów.

Rozwiązania w celu eliminacji błędów

 • Możliwość śledzenia "Just-in-Sequence"

  Proste w integracji rozwiązanie gwarantuje bezbłędne sterowanie kolejnością

  Just-in-Sequence (JIS) jest rozwinięciem przepływu materiału Just-in-Time (JIT). JIS jest normalnym trybem na linach montażowych w elastycznej produkcji i zapewnia dostarczanie właściwych elementów montażowych we właściwym czasie i we właściwej kolejności.
  Kolejność dostosowana jest do przebiegu montażu. Odpowiednie elementy umieszczane są dzięki temu automatycznie we właściwej pozycji.

  Ponadto dzięki funkcji "Traceability", śledzenia każdego etapu produkcji, zapewnione jest dostarczanie produktów we właściwej kolejności, gdyż dzięki połączeniu RFID i skanera kodów kreskowych produkty są wykrywane i kontrolowane w prosty sposób.

  Takie rozwiązanie da się łatwo zintegrować z istniejącymi procesami i zapewnia bezbłędne sterowanie kolejnością.

  Najważniejsze cechy

  • Przepływ materiału Just-in-Sequence.
  • Dostarczanie produktów Just-in-Sequence dzięki połączeniu RFID i skanera kodów kreskowych.
  • Prosta integracja w istniejących procesach.
  • Bezbłędne sterowanie kolejnością.
  Możliwość śledzenia "Just-in-Sequence"

  Połączenie RFID i skanera kodów kreskowych gwarantuje dostawę produktów Just-in-Sequence.

 • Sterowanie odchyleniami za pomocą systemów RFID

  Trzy metody zapobiegania odchyleniom

  Śledzenie produktów jest stałym elementem elastycznej produkcji. Każda wyprodukowana część może zostać zidentyfikowana a jej droga prześledzona. W tym celu kompletnie opisuje się wzorcowy element w danych wykonawczych. Załóżmy, że produkowana część jest koloru niebieskiego, niebieski więc , musi zostać potwierdzony za pomocą czujnika koloru. W ten sposób czujniki koloru lub systemy wizyjne potwierdzają to, co wprowadzono w danych wykonawczych.

  Jeśli kontrolowany obiekt odbiega od wprowadzonego prototypu, wówczas można sterować odchyleniem za pomocą jednej z trzech poniższych metod. Do realizacji tych metod wykorzystywane są systemy RFID.

  Wybrakowanie

  W przypadku wybrakowania dana część powinna zostać albo zniszczona albo oznaczona w taki sposób, aby nie została wykorzystana w dalszych etapach procesu produkcyjnego. Dzięki funkcji śledzenia produktów można w prosty sposób zadbać o usunięcie wybrakowanych części z procesu produkcyjnego.

  Ponowna klasyfikacja

  W określonych przypadkach produkty, które nie odpowiadają lub niecałkowicie odpowiadają specyfikacji, mogą zostać zaklasyfikowane na przykład jako produkty drugiego gatunku.

  Poprawka

  W celu przeprowadzenia poprawki można zatrzymać produkcję, aby skorygować daną część w miejscu, w którym się znajduje. Ponieważ niesie to jednak ze sobą straty dla całego zakładu, lepiej jest zapewnić odrębne miejsce do wprowadzenia poprawek. Dzieje się tak zazwyczaj, jeśli produkt na taśmach produkcyjnych poddawany jest różnym etapom montażu. Jeśli stwierdzony zostanie błąd, można ominąć kolejne procesy a technikowi zajmującemu się poprawkami dostarczyć szczegółowy opis błędu. Po wykonaniu naprawy poprawiona część może zostać z powrotem dostarczona do procesu produkcyjnego dzięki danym funkcji śledzenia produktów. Poprzednio wykonane etapy zostaną pominięte.

  Najważniejsze cechy

  • Efektywna reakcja na ewentualne odchylenia od wprowadzonego prototypu.
  • Trzy metody sterowania odchyleniami.
  Sterowanie odchyleniami za pomocą systemów RFID

  Śledzenie produktów w elastycznej produkcji

 • Sterowanie kolejnością kolorów za pomocą czujników True-Color

  Prawidłowe przyporządkowanie kolorów optymalizuje procesy produkcji

  Częste zmiany kolorów na linii produkcyjnej są w elastycznej produkcji na porządku dziennym. Prawidłowe przyporządkowanie kolorów może być dla operatora czynnością trudną, zależną od czasu jaki spędza przy maszynie. Czujniki Balluff True-Color stały się ważnym krokiem do sukcesu w realizacji rozwiązań Poka Yoke, gdyż za pomocą prostych w obsłudzei niezawodnych czujników można wykrywać najróżniejsze kolory i niuanse kolorystyczne.

  W celu prawidłowego przebiegu procesu czujniki True-Color weryfikują elementy zarówno przy przygotowywaniu dostawy jak również po jej wpłynięciu. Jeśli wymaganych jest kilka kombinacji kolorów, czujniki porównują różne kolory różnych elementów i wskazują ewentualne różnice.

  Najważniejsze cechy

  • Prawidłowe przyporządkowanie kolorów.
  • Proste w obsłudze, niezawodne czujniki True-Color.
  • Wykrywanie najróżniejszych kolorów i niuansów kolorystycznych.
  • Weryfikacja elementów przy przygotowywaniu dostawy i po wpłynięciu dostawy.
  Sterowanie kolejnością kolorów

  Sterowanie kolejnością kolorów za pomocą czujników True-Color

 • Kompleksowe aplikacje kontrolne z wykorzystaniem czujników wizyjnych

  Perfekcyjne narzędzie do eliminacji błędu

  Dla większości linii produkcyjnych systemy wizyjne są zbyt złożone, przec co są za drogie, a większość funkcji nie jest wykorzystywana. Czujniki wizyjne Balluff są w przeciwieństwie do nich proste w ustawieniu a ich obsługa jest bardzo łatwa. Czas zwrotu inwestycji jest również znacznie krótszy.

  Jeden czujnik zamiast wielu różnych czujników

  Czujnik wizyjny BVS jest nadzwyczaj sprawnym narzędziem do eliminacji błędów w prawie wszystkich dziedzinach produkcji. Niezawodnie wykrywa obecność lub brak jakiejś części lub cechy, kontroluje jej pozycję i rozmiar. Dodatkowo zapewnia niezawodną kontrolę kodów kreskowych.
  Dzięki swoim obszernym funkcjom czujnik wizyjny BVS przejmuje często zadania wielu różnych czujników. Dlatego przewyższa inne czujniki swojej klasy.

  Zwiększenie jakości produkcji

  Dzięki zastosowaniu naszych czujników wizyjnych BVS można wyeliminować zawodne kontrole ręczne. Zamiast kontroli audytowych czujniki wizyjne przeprowadzają 100%-owe kontrole jakości – z rozdzielczością, jakiej wymaga taka kontrola.

  Redukcja kosztów

  Dzięki obszernym funkcjom czujnika nie są potrzebne kłopotliwe rozwiązania wieloczujnikowe.Przekłada się to na oszczędność kosztów. Czujnki wizyjne BVS zapewniają dobry stosunek ceny do jakości. Isntieje możliwość wyboru jednego z czterech modeli spośród kilku poziomów wydajności. Niezależnie od wybranego czujnika oferowany jestjeden, prosty w obsłudze pakiet oprogramowania, który zapewnia krótkie czasy ustawiania i niskie koszty rozruchu.

  Zwiększenie produktywności

  Automatyczne kontrole za pomocą czujników wizyjnych BVS pozwalają na uniknięcie błędów w procesie produkcyjnym i zwiększają prędkość produkcji. Wysoka rozdzielczość kodu gwarantuje dużą niezawodność, a ewentualność nieprawidłowego odczytu kodów jest minimalna.
  Przedwczesne wykrycie błędu redukuje nieplanowane czasy przestojów i ilość wybrakowanych produktów. Wysoka funkcjonalność i elastyczność skracają ponadto planowane czasy przestojów.

  Kompleksowe aplikacje kontrolne

  Kompleksowe aplikacje kontrolne z wykorzystaniem czujników wizyjnych