Czujniki do surowych warunków produkcyjnych
Czujniki do surowych warunków produkcyjnych

Najwyższa niezawodność w trudnych warunkach przemysłowych

W otoczeniu przemysłowym panują często trudne warunkieksploatacyjne: wysokie temperatury, odpryski spawalnicze, odpryski metali lub też iskryczy uderzenia. Wspomniane czynniki wraz z agresywnymi płynami chłodzącymi i smarami uniemożliwiają często prawidłowe działanie czujników. Czujniki firmy Balluff zostały stworzone specjalnie do pracy w trudnych warunkach zdefiniowanych przez naszych Klientów.

Niezwykle odporne

Czujniki Balluff są stale kontrolowane w ramach testów Highly Accelerated Lifetime Tests (HALT) w naszym własnym, akredytowanym laboratorium i już w fazie projektowania dostosowywane do trudnych warunków eksploatacji. Nasze niezwykle trwałe czujniki wydłużają okres eksploatacji posiadanych przez użytkowników urządzeń, zapewniają wysoką dostępność i przyczyniają się w ten sposób do obniżenia kosztów.

Wszechstronne w zastosowaniu

Firma Balluff oferuje szerokie spektrum czujników przemysłowych wraz z odpowiednim okablowaniem oraz dodatkowym wyposażeniem. W zależności od wersji nasze podzespoły są odporne na temperaturę lub uderzenia, a także na działanie agresywnych mediów. Dla użytkowników oznacza to maksymalną elastyczność zastosowania w przypadku różnorodnych aplikacji.

Certyfikowane na całym świecie

Nasze czujniki posiadają międzynarodowe certyfikaty i są dostępne na całym świecie. Ponadto oferujemy naszym Klientom kompleksowe wsparcietechniczne, z osobistym doradztwem, praktycznymi szkoleniami oraz indywidualnymi rozwiązaniami.

Czujniki i wyposażenie do trudnych warunków produkcyjnych

 • Czujniki odporne na wysoką temperaturę

  Trwałe i stabilne dzięki odporności na wysokie temperatury

  Odlewnie oraz zakłady obróbki plastycznej metali muszą zmagać się zarówno temperaturami utrzymującymi się przez długi czas, jak również z krótkotrwałymi temperaturami maksymalnymi. W przypadku czujników obciążenia termiczne tego typu mogą doprowadzić do znaczącego spadku wydajności lub nawet do całkowitej awarii.

  Nasze czujniki są zaprojektowane specjalnie do użytku w wysokich temperaturach. Ponadto oferujemy również wyposażenie specjalne, odporne na wysokie temperatury.

  Czujniki firmy Balluff spełniają wymogi testów HALT, są niezwykle trwałe i nadają się doskonale tam, gdzie niezbędne są wytrzymałe i stabilne rozwiązania. Czujniki oraz wyposażenie firmy Balluff w związku ze swoją bardzo wysoką jakością bardzorzadko wymagają wymiany. Dla użytkownika oznacza to mniejsze zapotrzebowanie na części zamienne, krótsze przestoje, a w efekcie końcowym również niższe koszty.

  Czujniki do wysokich temperatur w odlewniach

  Czujniki do wysokich temperatur w odlewniach

 • Czujniki odporne na iskry oraz odpryski metali

  Czujniki odporne na spawanie oraz kable ze specjalną powłoką

  Wyszukiwarka produktów

  W odlewniach, zakładach obróbki plastycznej metali oraz w przypadku prac spawalniczych czujniki urządzeń i maszyn są często narażone na odpryski metali oraz iskry. Odpryski te częstopowodują uszkodzenia czujników, mogą również przywrzeć do powierzchnii czujników lub kabli skutkując ograniczeniem ich funkcjonalność.

  Firma Balluff posiada w swojej ofercie wiele rozwiązań tego problemu.
  W przypadku aplikacji, w których niemożliwe jest zastosowanie urządzeń zabezpieczających, oferujemy odporne na spawanie czujniki i kable ze specjalną powłoką. Zapobiega ona po pierwsze osadzaniu się warstwy metalowych odprysków, po drugie zniekształcaniu przez pole elektromagnetyczne rozpoznawanych stanów.

  Odporne na spawanie czujniki do zastosowań w przypadku odprysków metali oraz iskier

  Odporne na spawanie czujniki do zastosowań w przypadku odprysków metali oraz iskier

 • Czujniki odporne na uderzenia oraz zużycie mechaniczne

  Dokładny pomiar pomimo wysokiego obciążenia mechanicznego

  W produkcji przemysłowej codzienne uderzenia i obciążenia mechaniczne są nieuniknione – np. w przemyśle samochodowym podczas produkcji osi, układów wydechowych czy też podwozi.

  Aby sprostać takim siłom, czujniki muszą być zaprojektowane specjalnie z myślą o pracy w takich warunkach. Zarówno czujniki, jak również wyposażenie dodatkowe są przez nas projektowane w taki sposób, aby zapewniały całkowitą niezawodność również w przypadku oddziaływania dużych sił. Dzięki temu można znacznie wydłużyć okresy użytkowania posiadanych urządzeń i efektywnie obniżyć koszty eksploatacji.

  Czujniki są projektowane z przeznaczeniem do dużych obciążeń mechanicznych

  Czujniki do dużych obciążeń mechanicznych

 • Czujniki odporne na agresywne płyny chłodzące i smary

  Niezawodne wyniki pomiarów pomimo agresywnego środowiska pracy

  Płyny chłodzące i smary, stosowane podczas obróbki skrawaniem, są zazwyczaj bardzo agresywne. Wymusza to stosowanie materiałów odpornych na obciążenia chemiczne i mechaniczne.Podobnie jest w przypadku procesów czyszczenia z użyciem CO2: w tym wypadku zanieczyszczenia i osady usuwane są za pomocą czyszczenia ciśnieniowego z użyciem suchego lodu. Niskie temperatury sięgające nawet -78,9°C oraz wspomniane procesy cierne mogą uszkodzić czujniki.

  Balluff oferuje czujniki, które są w stanie sprostać opisanym powyżej warunkom. Zostały one zaprojektowane specjalnie z myślą o zastosowaniu w przemyśle ciężkim. Omawiane produkty charakteryzują się bardzo wysokim stopniem ochrony IP67, jak również IP69K (ważne w przypadku myjek ciśnieniowych).

  Czujniki do zastosowań w warunkach agresywnych mediów: Stopień ochrony IP67 i IP69K

  Czujniki do zastosowań w warunkach agresywnych mediów