Moduły sieciowe
Moduły sieciowe

Technologie fieldbus w celu osiągnięcia najwyższej wydajności

Coraz szybsza, efektywniejsza, bardziej elastyczna i zmienna produkcja wymaga sprawnej komunikacji, poprowadzonej od czujnika do Internetu. W związku z tym wzrasta liczba danych w procesach produkcyjnych. W automatyce przemysłowej muszą być więc wykorzystywane elementy, które dostarczają te informacje. Równocześnie potrzebna jest infrastruktura, przesyłająca te dane na wszystkie poziomy. Z pomocą przychodzi technologia fieldbus. Nowoczesna transmisja informacji za pomocą systemów fielbus, takich jak: Profibus, Profinet, EtherCAT, CC-Link lub Ethernet IP w połączeniu z IO-Link stwarzają perfekcyjne warunki, aby przygotować linię produkcyjną czy fabrykę na nadejście Przemysłu 4.0.

Czym jest fieldbus?

Pierwsza generacja technologii fieldbus została opracowana w latach 80 i wyparła stosowane wówczas okablowanie równoległe, zastępując je wiązką przewodów pojedynczym przewodzie magistrali danych. Jeśli kilka urządzeń przesyła dane przez pojedynczy przewód, wówczas musi być jasno określone, które urządzenie (oznaczenie), co (wartość pomiarowa, polecenie) i kiedy (inicjatywa) wysyła. Umożliwiają to pracę na znormalizowanych protokołach. Dziś na rynku obecnych jest wiele różnych systemów fieldbus o odmiennych właściwościach. Od 1999 r. systemy fieldbus na całym świecie są standaryzowane według normy IEC 61158 (Digital data communication for measurement and control - Fieldbus for use in industrial control systems).

Systemy fieldbus i IO-Link

Protokół fieldbus upraszcza okablowanie, pozwala zaoszczędzić czas przy planowaniu i instalacji oraz zmniejsza koszty tych procesów. W połączeniu z IO-Link, technologia fieldbus jeszcze bardziej uwidacznia swoje mocne strony. Dzięki IO-Link fieldbus uzyskał większą prędkość transmisji danych, a protokół jest efektywniej wykorzystywany. Systemy są mniej podatne na awarie, a zarazem bardziej elastyczne - możliwe do zastosowania w różnych okolicznościach produkcyjnych. Ponadto wraz z implementacją IO-Link Balluff spadają koszty, ze względu na brak konieczności ekranowania przewodów. System IO-Link składa się z kilku elementów: urządzenia Master IO-Link, inteligentnych czujników i narzędzi wykonawczych z obsługą IO-Link, które podłączane są do Mastera. Podłączenie czujników oraz elementów wykonawczych binarnych i/lub analogowych umożliwia moduł wejść/wyjść cyfrowych. IO-Link wykorzystuje do tego celu trzy- lub czterożyłowe, standardowe przewody przemysłowe. Są one bardzo elastyczne i wytrzymują wiele cykli zginania. Ponadto łatwo się je łączy, są stosunkowo niedrogie i cechują się standardowymi przyłączami.

Stawiamy na IO-Link

Bogata oferta urządzeń IO-Link marki Balluff obejmuje różne czujniki oraz bezkonkurencyjnie szeroki zakres technologii sieciowej i połączeniowej. Dzięki temu IO-Link Balluff obsługuje wszystkie popularne protokoły fieldbus, takie jak: Profibus, Profinet, Ethernet-IP, Devicenet, CC-Link i EtherCAT. We wszystkich tych systemach stawiamy na IO-Link – w celu szybkiego uruchomienia, optymalnego przebiegu procesów, łączności na wysokim poziomie oraz w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa planowania i ekonomiczności. Z firmą Balluff, jako producentem czujników i wieloletnim dostawcą rozwiązań dla automatyki przemysłowej, będziesz świetnie przygotowany na przyszłość i nadejście Przemysłu 4.0. Dowiedz się więcej na temat obsługiwanych przez IO-Link systemów fieldbus.

Technologie fieldbus

 • Moduły sieciowe Profibus

  Nowoczesna produkcja, oparta na efektywnej komunikacji poza szafą sterowniczą i komunikacji procesowej

  Jako dostawca kompleksowych rozwiązań firma Balluff oferuje szerokie spektrum komponentów w celu optymalnego wykorzystania magistral Profibus. Ta przemyślana technologia fieldbus od lat wspiera niezawodnie nowoczesną produkcję. Znajdziesz u nas optymalne rozwiązanie, niezależnie od producenta sterowania.

  Czerp korzyści z efektywnej komunikacji poza szafą sterowniczą i komunikacji procesowej z prostym okablowaniem, z szybkiego i bezpośredniego montażu w swoich urządzeniach oraz z możliwości szybkiej przebudowy. I to wszystko w surowych warunkach przemysłowych. Nasze rozwiązania dla magistral Profibus obsługują standard IO-Link. Oznacza to, że możesz korzystać bezpośrednio z wszystkich zalet IO-Link. W ten sposób zwiększa się Twoja efektywność dzięki przemyślanej technice połączeniowej marki Balluff.

  Najważniejsze cechy

  • ciągłość diagnozy: brak awarii systemu
  • centralna parametryzacja: urządzenia są szybko z powrotem gotowe do użytku
  • zysk na czasie i oszczędność kosztów
  • ułatwiony demontaż urządzenia i bezpieczeństwo inwestycji dzięki zastosowaniu normy IEC 61158/EN 50170
  Moduły sieciowe Profibus
  Rozwiązania IO-Link z Profibus

 • Moduły sieciowe Profinet

  Szybkie, oszczędne i niezawodnie w automatyce przemysłowej

  To, że dzięki Profinet automatyka przemysłowa zdecydowanie posunęła się naprzód, jest zrozumiałe, ponieważ dzięki Profinet łączysz napędy i urządzenia bezpieczeństwa bezpośrednio z siecią.

  System pracujący w oparciu o Ethernet jest wyraźnie szybszy niż Profibus, ale bez problemu daje się z nim połączyć. To samo dotyczy połączenia z IO-Link. Zaoszczędzisz przy tym czas i koszty, a dzięki funkcji Connectivity zapewnisz poprawę jakości procesów produkcyjnych.

  Dzięki naszym modułom sieciowym można całkowicie zintegrować magistralę Profinet – od poziomu sterowania aż po napęd. Również do trudnych warunków.

  Najważniejsze cechy

  • swoboda instalacji, proste okablowanie, ciągłość diagnozy i centralna parametryzacja dzięki połączeniu z IO-Link
  Moduły sieciowe Profinet
  Rozwiązania IO-Link z Profinet

 • Moduły sieciowe CC-Link

  Projektuj wydajne topologie systemów sterowania w oparciu o sprawdzone rozwiązania

  CC-Link jest standaryzowaną siecią przemysłową łączącą różne komponenty automatyki najróżniejszych producentów. W Azji CC-Link jest już dominującą technologią sieciową. Ta otwarta sieć wspierana jest przez obecne na całym świecie Stowarzyszenie Partnerów CC-Link CLPA, do którego należy ponad 1000 przedsiębiorstw.

  Jako sprawny, zintegrowany system CC-Link z pewnością spełni Twoje wymagania. Skorzystaj z naszej wartościowej i obszernej oferty i zrealizuj swoje wydajne topologie sterowania za pomocą produktów z jednego źródła.

  Najważniejsze cechy

  • do trudnych warunków: całkowicie zalana, wytrzymała obudowa
  • wydajna diagnostyka jednoznacznie identyfikuje strefy problematyczne
  • stały przepływ danych również przy ich dużej ilości
  • niezawodne sterowanie w czasie rzeczywistym
  • możliwość programowania sterowań przez sieć
  • możliwość załączania i odłączania stacji sieciowych podczas bieżącej pracy
  • możliwość automatycznego przywracania stacji sieciowych
  Rozwiązania IO-Link z CC-Link

 • Moduły sieciowe CC-Link IE/Field

  Sprostaj wyzwaniom automatyki dzięki wysoce funkcjonalnym i praktycznym modułom

  Komunikacja sieciowa powinna być możliwie jednolita. Firmie Balluff udało się połączyć na rynku azjatyckim komunikację na poziomie maszyn i urządzeń z komunikacją na poziomie czujników i elementów wykonawczych.

  W celu perfekcyjnego połączenia systemów WE/WY z otwartym, deterministycznym modułem sieciowym High Speed CC-Link IE/Field skonstruowaliśmy funkcjonalne i praktyczne moduły sieciowe BNI. Dzięki swoim imponującym możliwościom parametryzowania i diagnostyki ta nowa generacja urządzeń pozostawia wszystkie dotychczasowe daleko w tyle.

  Najważniejsze cechy

  • stopień ochrony IP67
  • czytelny wyświetlacz I dobrze widoczne diody
  • zintegrowany dostęp SLMP (Seamless Message Protocol) do diagnozy i parametryzacji
  Moduły sieciowe CC-Link IE/Field
  rozwiązania IO-Link z CC-Link IE/Field

 • Moduły sieciowe Devicenet

  Optymalne podzespoły sieciowe w efektywnym zastosowaniu sieci Devicenet

  Balluff wesprze Cię całym spektrum wydajnej technologii sieciowej, abyś mógł po prostu wybrać optymalne podzespoły sieciowe dla siebie. Dla aplikacji przeznaczonych na rynek amerykański otrzymasz u nas wszystkie podzespoły, umożliwiające efektywne wykorzystanie Devicenet.

  Najważniejsze cechy

  • prosta instalacja, sprawny montaż, szybka przebudowa
  • niezależność od producenta sterowania
  Moduły sieciowe Devicenet
  Rozwiązania IO-Link z Devicenet

 • Moduły sieciowe Ethernet/IP

  Zapewniamy wysoką wydajność urządzeń

  Bez zoptymalizowanej sieci nie da się osiągnąć wysokiej efektywności. Aby zapewnić wysoką wydajność Twoich sieci mamy w ofercie szeroki wachlarz urządzeń Ethernet/IP. Jako uznany na całym świecie standard technologii sieciowej w wielu obszarach zastąpił Devicenet, gdyż technologia oparta o Ethernet działa znacznie szybciej i pozwala na połączenie z urządzeniami napędowymi.

  Moduły sieciowe Ethernet/IP przekonują poza tym swoją wysoką łatwością obsługi. Tylko w modułach Ethernet marki Balluff możesz blokować adresy IP i zabezpieczyć przed omyłkowymi zmianami. Zwiększa to ich bezpieczeństwo i upraszcza konserwację.

  Najważniejsze cechy

  • zysk na czasie i oszczędność kosztów: szybka instalacja i prosta integracja w istniejących sieciach
  • prosta wymiana modułu dzięki innowacyjnej wtyczce adresowej
  Moduły sieciowe Ethernet/IP
  Rozwiązania IO-Link z Ethernet/IP

 • Moduły sieciowe EtherCAT

  Wydajna technologia w celu zapewnienia pełnej elastyczności

  Doskonała skuteczność, niskie koszty, elastyczna topologia i prosta obsługa, to zalety przemysłowej technologii sieciowej Ethernet EtherCAT. Zapewnia ona pełną elastyczność: od swobodnego wyboru topologi, poprzez możliwość podłączania i odłączania urządzeń i segmentów podczas bieżącej pracy, aż po dodatkowe przewody w topologii pierścieniowej.

  EtherCAT jest przeznaczony zarówno do architektury centralnej jak i rozproszonej i obsługuje komunikację Master/Slave, Master/Master i Slave/Slave. Ponadto można z nią łączyć podrzędne magistrale fieldbus.

  Z wykorzystaniem obecnej infrastruktury EtherCAT Automation Protocol optymalnie pokrywa również poziom przemysłowy. Najlepiej przy użyciu naszych modułów sieciowych.

  Najważniejsze cechy

  • Obsługa do 65 535 urządzeń sieciowych na odległość do 100 m
  • międzynarodowy standard od 2007 r.
  Moduły sieciowe EtherCAT
  Rozwiązania IO-Link z Ethercat

Dowiedz się więcej na temat Balluff IO-Link

Industrie 4.0 Wysoki poziom kompetencji w zakresie automatyki przemysłowej

Przemysłowa technologia sieci Sieci z IO-Link

Safety over IO-Link Bezpieczeństwo w jakości Balluff