Systemy wizyjne marki Balluff
Systemy wizyjne marki Balluff

Vision Solutions do każdych potrzeb

Niezależnie od tego, czy chodzi Ci o śledzenie części, kontrolowanie pozycji, rozmiaru, ustawienia i odległości obiektów, czy kontrolę ich jakości i kompletności - produkty z linii Balluff Vision Solutions BVS do przemysłowego przetwarzania obrazu zapewnią Ci indywidualne koncepcje, które spełnią wymogi stawiane w Twojej produkcji. Dzięki naszej inteligentnej kamerze i naszym kamerom przemysłowym, skanerom ręcznym i czujnikom wizyjnym, znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla każdych wymagań.

Inteligentna kamera - łatwa integracja, oszczędność kosztów i elastyczność

Szukasz prostego i elastycznego rozwiązania do śledzenia,kontroli jakości i zadań z zakresu pozycjonowania na swojej linii produkcyjnej? Do tego celu idealnie nadają się nasze inteligentne kamery. Będąc wyposażonym w inteligentną kamerę BVS SC, będziesz dysponował dzięki temu wszystkimi niezbędnymi funkcjami, aby niezawodnie kontrolować jakość swojej produkcji i unikać odrzutów. Niezależnie od tego, czy chodzi o analizę, wyszukiwanie czy pomiar: Z których funkcji nie zechciałbyś skorzystać, możesz je zestawiać indywidualnie według swoich potrzeb.

Inteligentna kamera zapewni Ci intuicyjne i proste w obsłudze oprogramowanie z narzędziami, które oparte są na sprawdzonych w przemyśle algorytmach HALCON. Dzięki temu uzyskasz szybkie i niezawodne rozwiązania i będziesz mógł elastycznie przesyłać rezultaty.

Dodatkowo możliwe jest powiązanie ze środowiskiem produkcyjnym, gdyż inteligentna kamera występuje z wersji z interfejsem IO-Link i w wariantach fieldbus.

Ponadto inteligentna kamera umieszczona jest w wytrzymałej obudowie o stopniu ochrony IP67, jest prosta w montażu i zapewnia standardową technologię połączeń M12 dla wszystkich interfejsów. Dzięki temu doskonale nadaje się do zastosowań w przemyśle.

Inteligentna kamera do systemów wizyjnych

Kamery przemysłowe - szybkie, kompaktowe i wydajne

Wysoka rozdzielczość, szybka transmisja obrazu: Nasze kamery przemysłowe zapewniają najlepsze rezultaty kontroli. Istnieje możliwość wyboru spośród wersji kolorowej i czarno-białej oraz czterech różnych rozdzielczości obrazu. Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji nasze kamery przemysłowe mogą zostać zainstalowane wszędzie w prosty sposób, również w ciasnych warunkach przestrzennych, dostarczając przy tym w każdej pozycji bardzo ostry obraz. Kamery przemysłowe podłączone są do urządzenia Industrial Controller i mogą być komfortowo ustawiane i użytkowane za pomocą zainstalowanego w nim interfejsu obsługi BVS-Cockpit. Do jednego kontrolera można podłączyć równocześnie kilka kamer, co umożliwia równoczesną kontrolę z różnych perspektyw. Dzięki temu kontrola zapewnia wysoką jakość, będąc przy tym ekonomiczną.

Dodatkowa zaleta: Dzięki różnym interface jak GIGE Vision czy USB3 nasze kamery przemysłowe można w prosty sposób połączyć z każdą siecią.

Kamera przemysłowa - wydajny system przemysłowy

Wszystko pod kontrolą dzięki ręcznym skanerom marki Balluff

Ręczne skanery Balluff serii BVS HS-P i HS-Q szybko i niezawodnie odczytują wszelkie kody 1D i 2D i kody piętrowe z dokumentów, naklejek plastikowych, płytek drukowanych i elementów metalowych. Są przy tym bardzo odporne, wytrzymując nawet wielokrotne upadki na beton. Przemysłowa klasa ochrony IP65 pozwala na użytek na zewnątrz. Te cechy oraz prosta, intuicyjna obsługa sprawiają, iż ręczne skanery Balluff są dosłownie poręcznym pomocnikiem na przykład przy sterowaniu procesami logistycznymi w systemach Kanban, w sterowaniu produkcją, optycznej identyfikacji narzędzi, przy śledzeniu części, kontroli jakości czy inwentaryzacji. Będąc całkowicie mobilnym, możesz skanować kody za pomocą wariantu bezprzewodowego, który przesyła bezpiecznie dane w promieniu do 100 m. Wyposażenie w akumulatory litowo-jonowe oznacza, iż jedno ładowanie starcza na 30 000 odczytów.

Przemysłowe, ręczne czytniki kodów o doskonałej wydajności odczytu

Urządzenia wizyjne o szerokich możliwościach: Czujniki wizyjne Balluff

Siedem stosowanych niezależnie od siebie narzędzi kontrolnych oraz nawet 20 możliwych do zapisania kontroli - zapewnią Ci to nasze czujniki wizyjne, w których umieściliśmy wydajne matryce światłoczułe. Potrafią one rozpoznawać i kontrolować obiekty i pismo (OCR / OCV), dzięki czemu zapewniają niezawodne rozpoznawanie błędów i precyzyjną kontrolę jakości.

Wszystkie funkcje czujników wizyjnych Balluff mogą być ze sobą elastycznie łączone. Dzięki temu można realizować różnorodne zadania kontrolne za pomocą tylko jednego czujnika. Wersja Advanced może być stosowana również w wymagających aplikacjach, jak rozpoznawanie położenia w zakresie 360 stopni i logiczne łączenie różnych cech.

Jeśli natomiast istotna jest prędkość, świetnie sprawdzi się czujnik wizyjny w wersji Universal. Z wysoką prędkością odczytuje i weryfikuje do 40 kodów kreskowych i kodów DataMatrix na sekundę. A dzięki wydajnym, bazującym na rozpoznawaniu konturów narzędziom do przetwarzania obrazu lokalizuje, kontroluje i zlicza części w każdej pozycji.

Czujniki wizyjne dla linii produkcyjnych

Dowiedz się więcej na temat Vision Solutions marki Balluff

Produkty dla systemów wizyjnych

Produkty do identyfikacji optycznej