Kodowanie narzędzi
Kodowanie narzędzi

Swobodny odczyt i zapis danych procesowych w połączeniu ze wzrostem jakości i wydajności

Przemysłowe systemy RFID firmy Balluff zapewniają analizę danych procesowychniezbędną do dokładnego obliczenia kosztów oraz nowoczesnego zarządzania jakością inarzędziami.

Przemysłowy system RFID pozwala na niezawodny zapis wszystkich istotnych danych narzędzi, takich jak: numery, wymiary i okresy użytkowania. Są one dostępne w każdej chwili. W ten sposób przemysłowy system zarządzania narzędziami RFID upraszcza administrowanie danymi, podnosi jakość procesu produkcji oraz opłacalność ekonomiczną. Nasze wydajne, przemysłowe systemy RFID są trwałe i niewrażliwe na czynniki zewnętrzne, a dzięki temu niezwykle niezawodne i stabilne w działaniu, zwłaszcza w zanieczyszczonymśrodowisku przemysłowym obrabiarek.

Aby spełnić indywidualne oczekiwania użytkownika, dostępne są różne nośniki danych, głowice do odczytu/zapisu, procesory oraz dodatkowe wyposażenie. Pozwala ton o swobodny dobór usług oraz prostą integrację systemów przemysłowych.

Zalety

Przemysłowy system zarządzania narzędziami RFID oferuje wiele zalet w porównaniu do konwencjonalnej obsługi narzędzi bez systemu RFID.

Najważniejsze cechy

  • Wyższa dyspozycyjność maszyn.
  • Większa opłacalność ekonomiczna.
  • Wygodne i całkowicie niezawodne tworzenie kopii danych narzędzi.
  • Łatwa integracja z narzędziem.
  • Natychmiastowa gotowość do zastosowania.

1. Obrabiarka

Jednoznaczne przyporządkowanie narzędzia do głowicy zapewnia wyższą dostępność maszyny. Wszystkie parametry narzędzi są zapisywane i automatycznie przekazywane do pamięci urządzeń. Zapobiega to nieprawidłowym wpisom lub też całkowitemu pomijaniu konieczności wpisu.

2. Kontrola okresu użytkowania

Dokładna inwentaryzacja redukuje zapasy narzędzi i zapewnia duży potencjał oszczędności. Dokładne śledzenie narzędzi w ramach procesu roboczego gwarantuje ich efektywne wykorzystanie. Korzyścią dla użytkownika jest zapewnienie i utrzymaniemaksymalnej jakości, ponieważ narzędzia są szlifowane i wymieniane w odpowiednim czasie. Wszystko to zwiększa opłacalność ekonomiczną.

3. Pomiar narzędzi

Zabezpieczenie danych z narzędzi jest wygodne i całkowicie niezawodne. Wszystkie dane zapisywane są w sposób bezdotykowy bezpośrednio na nośniku danych, który jest na stałe osadzony na uchwycie narzędziowym. Wyklucza to błędy podczas wymiany narzedzia, ponieważ informację o nim są przypisane w sposób stały i jednoznaczny.

4. Nowe narzędzie

Oferujemy uchwyty do wszystkich standardowych oprawek narzędziowych.

5. Magazyn narzędzi

Zagwarantowana jest pełna dostępność narzędzi. Dlatego też możliwe jest ich optymalne wykorzystanie. Zapisane dane są kompletne, wolne od błędów i dostępne w każdej chwili.

Pokrewne tematy

Mold-ID Wysoka efektywność w przemyśle tworzyw sztucznych

Zapewnienie jakości Unikanie błędów w procesie produkcyjnym

Do pobrania

Traceability in Manufacturing

Powertrain Assembly

Tool Identification and Workpiece Tracking

Product Catalog