20 lat oddziału Balluff w Wielkiej Brytanii

20 lat oddziału Balluff w Wielkiej Brytanii

Oddział Balluff świętuje 20 udanych lat na Wyspach Brytyjskich

Firma Balluff - specjalista w dziedzinie czujników i automatyzacji produkcji świętuje dwadzieścia lat obecności na brytyjskim rynku. Nowoczesna firma rodzinna z Neuhausen od zawsze opierała się na zrównoważonej strategii międzynarodowej.

Pracownicy Balluff UK
Oddział Balluff stale rozwija swój zespół i jako atrakcyjny pracodawca oferuje rodzinną atmosferę pracy oraz ekscytujące przyszłościowe zadania.

Firma Balluff jest obecna na rynku brytyjskim i irlandzkim już od lat siedemdziesiątych. Początkowo sprzedażą zajmował się miejscowy dystrybutor, ale w 1997 roku firma postanowiła przekształcić tę firmę w swój własny oddział. W tym roku spółka córka z siedzibą w Cheshire patrzy wstecz na 20 lat sukcesów. Balluff UK świętuje jubileusz różnymi imprezami: W lipcu rok jubileuszowy zainaugurowała impreza wewnętrzna. Oddział handlowy zaprezentował wyprodukowany przez siebie film o historii firmy. „Oprócz dla uczczenia 20 udanych lat w nadchodzących miesiącach organizujemy 20 bezpłatnych szkoleń dla naszych klientów i tutaj na miejscu będziemy im przekazywać naszą specjalistyczną wiedzę", opowiada John Radford, kierownik brytyjskiego oddziału.

Wielka Brytania pozostaje jednym z najważniejszych rynków zbytu

Wielka Brytania, z mocno rozwiniętym sektorem przemysłowym, jest drugim najważniejszym partnerem handlowym Niemiec i również dla firmy Balluff należy do najważniejszych rynków zbytów. „W ostatnich 20 latach pokazaliśmy wiele razy, że trafnie i kreatywnie reagujemy na zmiany rynku. Duży wpływ na nasze działania miały i mają nadal zwłaszcza trendy takie jak odchodzenie od klasycznego przemysły i cyfryzacja“, mówi Radford. „Konsekwentnie dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów. Ta postawa zawsze pomagała nam skutecznie działać na rynku brytyjskim.“

John Radford, kierownik brytyjskiego oddziału firmy Balluff.
John Radford, kierownik brytyjskiego oddziału firmy Balluff.

Balluff UK spodziewa się pozytywnego wpływu Brexitu na eksport brytyjski, ze względu na spadek kursu funta. „Obecnie również wpływa to pozytywnie na napływ zleceń“, mówi Radford. Potencjalne zmniejszenie swobodnego przepływu osób w Wielkiej Brytanii będzie stanowić dla oddziału pewne wyzwanie. Już dzisiaj firma stawia więc na różnorodną załogę: W Balluff w północno-zachodniej Anglii zatrudniamy oprócz Brytyjczyków także obywateli UE oraz pracowników spoza Europy. „Również w przyszłości nasz oddział planuje się rozwijać. Dlatego jako atrakcyjny pracodawca oferujemy pracownikom rodzinną atmosferę pracy oraz ekscytujące przyszłościowe zadania“, podkreśla Radford.

Globalna obecność

Globalna obecność
20 lat w Wielkiej Brytanii: Od 1997 roku oddział w Cheshire jest własnym oddziałem firmy Balluff.

W tym roku w Grupie Balluff będzie miało miejsce jeszcze kilka jubileuszy. Dwadzieścia lat istnienia świętuje także oddział Balluff we Włoszech. Jeszcze dłuższą historią może się pochwalić oddział w Singapurze. Na rynku w południowo-wschodniej Azji Balluff istnieje już od 25 lat. Z kolei oddziały w Holandii, Szwecji i Japonii świętują swoje 15-lecie. Tyle jubileuszy to efekt konsekwentnej strategii internacjonalizacji firmy. „Bliskość klienta na rynkach docelowych na całym świecie to nasza ważna przewaga konkurencyjna“, podkreśla dyrektor zarządzający Florian Hermle. „Oferujemy naszym klientom najlepszy serwis, wysoką jakość, krótkie czasy dostaw i rozwiązania dostosowane indywidualnie do ich potrzeb. Sukces starań naszych pracowników w różnych lokalizacjach to dla nas źródło ogromnej satysfakcji.“

O firmie Balluff

Firma Balluff założona w roku 1921 w Neuhausen zatrudnia 3550 pracowników na całym świecie i jest synonimem postępu, wysokiej jakości i doświadczenia w automatyce przemysłowej w wielu branżach. Jako wiodący specjalista w dziedzinie czujników i automatyzacji ta firma rodzinna oferuje kompleksowe portfolio innowacyjnych technologii czujników, identyfikacji i sieci przemysłowych oraz oprogramowanie do całościowych rozwiązań systemowych. W 2016 roku Grupa Balluff odnotowała obrót ponad 378 milionów euro. Oprócz centrali firmy w Neuhausen Balluff posiada oddziały produkcyjne i rozwojowe na całym świecie, w tym 37 spółek-córek. Gwarantuje to klientom szybką dostępność produktów na całym świecie i wysoką jakość doradztwa i serwisu bezpośrednio na miejscu.