Balluff uzyskał certyfikat ISO 9001:2015

Balluff uzyskał certyfikat ISO 9001:2015

Wczesna aktualizacja systemu zarządzania jakością

Neuhausen a. d. F.: Balluff GmbH, wiodący dostawca czujników i systemów dla automatyki przemysłowej, pomyślnie zaktualizował swój system zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2015. Balluff jest tym samym jednym z pierwszych przedsiębiorstw w branży, które przeszło z wcześniejszej wersji normy z roku 2008 na wersję najnowszą.

„Nasi klienci potrafią docenić naszą wyjątkową jakość Balluff. Równocześnie są bardzo wymagający i zwracają uwagę na szczegóły. Poprzez wczesną certyfikację ISO 9001:2015 podkreślamy nasze własne wymogi jakościowe Balluff i ich zrozumienie“, objaśnia Peter Dolderer, pełnomocnik ds. zarządzenia jakością w firmie Balluff. Nastawienie tej rodzinnej firmy na potrzeby klientów staje się przy tym całkiem jasne: aktualizacja normy dla systemu zarządzania jakością jest ukłonem w stronę klientów i uwidacznia, że Balluff nie tylko spełnia konsekwentnie oczekiwania klientów ale nawet je wyprzedza.

Oprócz wczesnej decyzji o przejściu na tę normę Balluff jest również pionierem pod względem wielkości: kontroli i certyfikacji poddano 16 oddziałów firmy. Doskonale dobrany, stały personel dzięki sprawnemu podziałowi zadań wykonał precyzyjne lądowanie na czas przy zakończeniu projektu. W znacznym stopniu przyczyniły się do tego regularna komunikacja w zespole i stworzenie globalnej sieci komunikacyjnej. Michael Unger, dyrektor techniczny w firmie Balluff, jest dumny „Wszyscy pracownicy w firmie angażują się w kwestie jakości.“

W formie systemu Mold-ID, który stosowany jest we wtryskarkach, Balluff stworzył rozwiązanie, które umożliwia wykrycie wad, zanim w ogóle wystąpią. Formy podlegają zużyciu i zanieczyszczeniu i dlatego muszą być poddawane regularnej konserwacji.

Przeglądy i czynności konserwacyjne przeprowadzane są w wielu przypadkach dopiero wówczas, gdy wyprodukowane części nie spełniają już wymaganych standardów jakościowych lub forma w ogóle odmówi posłuszeństwa. I właśnie w tym miejscu wkracza system Mold-ID, pozwalając na śledzenie wykorzystania form wtryskowych i informując na czas o konieczności przeprowadzenia czynności konserwacyjnych. Głównym elementem tego rozwiązania jest nośnik danych RFID. Dzięki niemu można dołączyć do formy indywidualne informacje, jak na przykład czas wykorzystania czy ostatnie miejsce zastosowania.

„W ten sposób wyznaczamy standardy na naszym rynku“, potwierdza Christian Mair, kierownik centralnego działu zarządzania jakością i ochrony środowiska w firmie Balluff. „Nasza doskonała jakość została teraz potwierdzona przez zewnętrznego audytora. Wczesna certyfikacja została bardzo pozytywnie przyjęta przez naszych klientów. Także pod tym względem jesteśmy gotowi do pomocy i uczymy się wzajemnie od siebie.“

W porównaniu z poprzednią wersją zaktualizowana norma zarządzania jakością wyznacza nowe priorytety, dostosowując się w ten sposób do rosnącej kompleksowości i powiązań na światowych rynkach. W centrum zainteresowania przesunęły się na przykład kultura zarządzania i komunikacji. Oprócz udokumentowania wiedzy i kwalifikacji coraz bardziej uwzględniane i poruszane są również interesy różnych partnerów, na przykład klientów, dostawców, pracowników itd.

Jakość jest na stałe zakorzeniona w wartościach przedsiębiorstwa Balluff. Prowadząc produkcję i badania w dziewięciu oddziałach na całym świecie, to rodzinne przedsiębiorstwo jest synonimem globalnej jakości, którą realizuje dzięki światowej sieci dystrybucji, logistyki i serwisu na każdym rynku. Liczne surowe kontrole i normy jak m. in. ISO 9001:2015 gwarantują stałą, wysoką jakość produktów.

Balluff uzyskał certyfikat ISO 9001:2015
Christian Mair, kierownik centralnego działu zarządzania jakością i ochrony środowiska w firmie Balluff, jest dumny z wczesnej certyfikacji.

O firmie Balluff

Firma Balluff została założona w roku 1921 w Neuhausen a.d.F. i zatrudnia dziś 3000 pracowników na całym świecie, będąc synonimem innowacyjnej techniki, jakości i maksymalnego nastawienia na potrzeby klientów. Jako wiodący producent w zakresie automatyki przemysłowej to rodzinne przedsiębiorstwo oferuje pełen asortyment czujników, systemów identyfikacji i systemów sieciowych. W roku 2015 spółka Balluff GmbH zanotowała obrót ponad 366 mln. €. Oprócz centralnej siedziby firmy w Neuhausen auf den Fildern firma Balluff posiada zakłady produkcyjne i rozwojowo-badawcze na całym świecie i reprezentowana jest w 61 krajach przez oddziały lub przedstawicielstwa. Gwarantuje to klientom szybką dostępność produktów na całym świecie i wysoką jakość doradztwa i serwisu bezpośrednio na miejscu.